Zrelé riešenie na výrobu syra | Murrelektronik | F&B

Švajčiarska spoločnosť Kaesaro spája snímače a akčné členy v robotoch v dozrievacích syrových pivniciach s konektormi F&B Pro od spoločnosti Murrelektronik určenými pre potravinársky sektor.

Profituje tak z hľadiska jednoduchého čistenia a tiež dlhších intervalov údržby.

Pri výrobe syra je zrenie dôležitým procesom. Čím dlhšie syr zreje, tým je pikantnejší. Pri zrení rozvíja svoju nezameniteľnú arómu. Proces zrenia je však spojený s množstvom práce. Bochníky musia byť pravidelne natierané soľankou a kefované. V minulosti sa to takmer všade robilo ručne a vyžadovalo si značné úsilie. V moderných syrových pivniciach sa to, samozrejme, teraz už deje automaticky.

Spoločnosť Kaesaro, so sídlom vo švajčiarskom mestečku Diepoldsau v údolí Rýna (kantón St. Gallen), vyvinula a vyrába najmodernejšie roboty do dozrievacích syrových pivníc v spojení s intralogistickými systémami, ktoré preberajú túto úlohu. Dopravujú syrové bochníky – niekedy po jednom, niekedy aj v „hordách“ až 250 bochníkov – a privádzajú ich k robotom, kde sú ošetrované rôzne tvrdými kefami a soľným roztokom. Potom sa vrátia na svoje skladovacie miesta, skôr ako sa – v závislosti od požadovaného stupňa zrelosti – po viacerých mesiacoch alebo aj po viac než roku vyskladnia, aby sa následne dostali na trh. Systémy pracujú zväčša v nepretržitej prevádzke: 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Čo sa týka spojovacej techniky v robotoch v syrových pivniciach a v intralogistických systémoch, v tomto prostredí spracovania potravín existujú viaceré vzrušujúce výzvy. Po prvé: Vyžadovaná je dokonalá hygiena, preto sa všetko pravidelne čistí, často pod vysokým tlakom a s agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Po druhé: Keďže sa bochníky syra neustále prepravujú, konektory sa veľmi často hýbu.

Prejsť na e-shop Murrelektronik na Slovensku

Zodpovedné osoby v spoločnosti Kaesaro sa rozhodli využiť na spojenie snímačov a akčných členov robotov v syrových pivniciach a intralogistických zariadeniach konektory M12 konštrukčného radu F&B Pro od spoločnosti Murrelektronik. Tieto sú určené špeciálne na využívanie v potravinárskom priemysle.

Konektory radu F&B Pro sa ľahko čistia, čo je dané ich hygienickým dizajnom zodpovedajúcom požiadavkám EHEDG. EHEDG je skratka pre European Hygienic Engineering and Design Group, konzorciom zaoberajúcim sa otázkou, ako navrhovať výrobky tak, aby sa dali čistiť čo najjednoduchšie. Konštrukčný rad F&B Pro sa dôsledne vyhýba rohom a hranám, na ktorých by sa mohla usadzovať nečistota. Nie je tiež žiadnou náhodou, že opláštenie káblových vedení je modré: Táto farba obzvlášť uľahčuje rozpoznávanie nečistôt spôsobených mliekom alebo slaným lúhom, ako aj plesní. Zákazníci, ktorí vo svojich syrových pivniciach pracujú so systémami Kaesaro, sú s tým neustále konfrontovaní. Teraz dokážu nečistoty odstraňovať jednoduchšie.

Skrutkové spoje F&B Pro sú zhotovené z ušľachtilej ocele V4A (1.4404). Sú preto maximálne odolné voči korózii a iným vplyvom prostredia. V prípade servisu je možné vedenia ľahko odskrutkovať a vymeniť. Spájateľnosť vopred upravených vodičov má ďalšiu výhodu v tom, že inštalačné práce je možné vykonať oveľa rýchlejšie ako v prípade prepájania jednotlivých žíl. Dosahované sú pritom vysoké druhy ochrany IP65, IP66K, IP67, IP68 a IP69K.

Chcem sa viac informovať o tomto produkte!

Vysoká zaťažiteľnosť vedení F&B-Pro vyrobených z materiálu PP napomáha predchádzať zlomom káblov. Navrhnuté sú pre 5 miliónov cyklov ohýbania a 2 milióny torzných cyklov (± 360°/m). Znižujú sa tým nároky na údržbu, keďže sú možné dlhšie intervaly údržby. Pri systéme navrhnutom na permanentnú dostupnosť je to veľká výhoda.

Vo firme Kaesaro sú s konektormi od Murrelektronik konštrukčného radu F&B každopádne veľmi spokojní, a preto sú tieto konektory – čo určitým spôsobom zapadá procesu výroby syra – taktiež „zrelé“: v budúcnosti sa budú neustále používať všade tam, kde ide pri zariadeniach Kaesaro o potravinársky priemysel.

Pre viac info klik na www.murrelektronik.sk 

Murrelektronik Slovakia s. r. o.

Mýtna 48, 81107 Bratislava, SLOVAKIA

www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351