Univerzálne transformátory: Riešenie pre medzinárodné požiadavky | Murrelektronik

Riešenia napätia šité na mieru od spoločnosti Murrelektronik

Výrobcovia strojov a zariadení, ktorí svoje produkty predávajú na celom svete, poznajú problém rôznych sieťových napätí. Nový transformátor od spoločnosti Murrelektronik s multinapäťovým vstupom poskytuje rozhodujúce výhody: Tento univerzálny transformátor je vhodný pre vstupné napätia až do 550 voltov a bol vyvinutý cielene pre globálny trh.

Široké pole možností

Rôzne krajiny používajú vo svojich distribučných sieťach rôzne štandardy napätia a frekvencie. Výrobcovia preto musia buď ponúkať rôzne zariadenia pre rôzne regióny alebo musia ísť cestou univerzálnych transformátorov. Pre takéto prípady ponúka spoločnosť Murrelektronik ideálne riešenie: Univerzálne transformátory pre vstupné napätia od 208 do 550 voltov.

To je dôležitá výhoda predovšetkým pre exportné spoločnosti. Ich flexibilita umožňuje jednoduché prispôsobenie rôznym sieťam prostredníctvom premostenia pripojovacích svoriek. Rovnaký stroj sa tak môže nainštalovať v rôznych regiónoch sveta. Na výber je celkovo jedenásť rôznych napätí. Sekundárne vinutie ponúka v závislosti od pripojenia výstupných svoriek nielen 115, ale aj 230 voltov. Tým je zabezpečený prístup k dvom najbežnejším hodnotám napätia.

S istotou dobré napájané

Medzi oddeľovacími, riadiacimi a bezpečnostnými transformátormi v sortimente od spoločnosti Murrelektronik môžete nájsť správne riešenie pre každé použitie. K dispozícii sú prístroje s dvomi alebo viacerými primárnymi alebo sekundárnymi napätiami. Ľubovoľne voliteľné vstupné a výstupné napätia umožňujú spoločnostiam menšie skladové zásoby a tým úspory nákladov. Povrch s čiernym lakom zabezpečuje dobré odvádzanie tepla a ochranu proti korózii. Vinutie transformátorov je impregnované vo vákuovom ponornom kúpeli so živicou. Optimálna ochrana sa dosahuje prostredníctvom vyhotovenia bez poistiek s integrovaným bezpečnostným štandardom podľa EN 61558.

Transformátory s univerzálnym vstupom dokážu zaručiť prevádzku napájaných komponentov aj pri kolísajúcich napätiach, čím sa skrátia prestoje a zvýši produktivita.

Výhody na prvý pohľad:

  • Flexibilita: Bezproblémové prispôsobenie rôznym napäťovým prostrediam
  • Nákladová efektívnosť: Zníženie nákladov na udržiavanie skladových zásob, minimalizácia potreby vďaka použitiu multinapäťového vstupu
  • Spoľahlivosť: Aj pri kolísavých alebo nestabilných napájaniach prúdom

Viac informácii: www.murrelektronik.sk Murrelektronik Slovakia s.r.o

 

Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk

info@murrelektronik.sk 

+421 2 3211 1127