Inteligentné sieťové prepojenie v aizácii

Inteligentné sieťové prepojenie | Spoločnosť Murrelektronik s decentrálnou inštalačnou technikou pripravuje stroje a zariadenia na použitie v budúcnosti

Dôraz odvetvia aizácie je kladený na digitálnu transformáciu. Pomocou decentrálnej inštalačnej techniky bol vytvorený rozhodujúci krok smerom k digitalizácii, ako aj udržateľnej tvorbe hodnôt. Spoločnosť Murrelektronik sa už roky orientuje na decentralizáciu a vyvíja všetky hardvérové produkty potrebné pre digitálnu transformáciu (zbernicové moduly, sieťové prepínače, napájacie zdroje, IO-Link, káble a zásuvné konektory) a disponuje vďaka know-how digitálnych dvojčiat silným softvérovým zázemím. Vďaka inteligentnému sieťového prepojeniu jednotlivých komponentov do celkového systému sa digitálna transformácia posúva profesionálne vpred.

Vario-X – Viacnásobne ocenený aizačný systém

Vario X murrelektronik sieťové prepojenie

Vario-X je konzekventne flexibilná a škálovateľná aizačná platforma s maximálnou otvorenosťou a výkonom na všetkých úrovniach a na všetkých rozhraniach. Pretože budúcnosť aizácie spočíva v systémoch bez skriňových rozvádzačov a bez stlačeného vzduchu – zato však zosieťovaných, zásuvných a nákladovo efektívnych.

Prečítaj si taktiež: Vario-X – Decentralizácia bez skriňového rozvádzača!

S digitálnym dvojčaťom sa plánovanie, simulácia, následné monitorovanie prevádzky, ako aj manažment údržby zariadenia premiestňujú kompletne do digitálneho sveta. Tento pohyblivý obraz 1:1 reálneho zariadenia tak obsahuje všetky funkcie a parametre budúceho systému – a to už vo fáze projektu, ešte pred objednaním a montážou čo i len prvého mechanického konštrukčného dielu.

Riešenie napájania Emparro20-Pro

Komponenty napájania prúdom od spoločnosti Murrelektronik zabezpečujú v strojoch a zariadeniach optimálne elektrické napájanie. Nový sieťový spínaný zdroj Emparro20-Pro s vysokým stupňom účinnosti šetrí peniaze vďaka menšej konštrukčnej veľkosti, dlhšej životnosti a vysokej dostupnosti stroja. Pomocou samostatne dostupného adaptéra IO-Link je možný vzdialený prístup k sieťovému spínanému zdroju, napríklad za účelom nastavenia výstupného napätia, uzamknutia ovládacích prvkov alebo vykonania diagnostiky sieťového spínaného zdroja.

Kompletná montáž zdroja Emparro20-Pro bez náradia pomocou montážnej lišty zabezpečuje zjednodušenú inštaláciu. Pozitívna je tiež vysoká kompaktnosť sieťového spínaného zdroja, ktorý je o viac ako 40 % užší ako predchádzajúci prístroj, lebo sa tak ušetrí mnoho miesta v skriňovom rozvádzači.

IO-Link – Systém pre všetkých

Komplexnosť výrobných procesov v posledných rokoch neustále vzrastala, keďže v moderných strojoch a zariadeniach sa zaznamenáva a navzájom prepája stále viac údajov. Komunikačný štandard IO-Link prináša poriadok do spleti káblov a konektorov: trasu od svorkovníc ku kompaktným IO modulom. S osvedčeným princípom Plug and Play je veľmi jednoduché prepojenie spojení v inštalačnej technike. Komunikačný štandard zároveň vytvára maximálnu transparentnosť od úrovne snímačov a ovládačov až po cloud.

Murrelektronik Vision Produkte sieťové prepojenie

Spoločnosť Murrelektronik ponúka široké portfólio IO-Link, ktoré sa nepretržite rozširuje. V zbernicových moduloch IP67 „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“ je celkovo integrovaných osem multifunkčných portov Master a vďaka konektorom M12 s kódovaním L sa dajú realizovať veľké prúdy. Okrem toho je možné bez problémov ovládať ethernetové protokoly PROFINET, EtherNet/IP a EtherCAT. Možné je dokonca aj používanie nezávislé od zbernice prostredníctvom OPC UA, MQTT, JSON REST API – vďaka už integrovanému rozhraniu Standardized Master Interface (SMI). Celkovo to redukuje náklady, zvyšuje produktivitu, poskytuje nové možnosti v oblasti servisu a údržby, minimalizuje časy inštalácie a uvedenia do prevádzky a nahrádza komplikovane zapojené a priestorovo náročné skriňové rozvádzače.

MQ15: Zásuvný konektor na stroji na napájanie

Systém rýchleho pripojenia konektorov bez použitia náradia umožňuje ich jednoduchú inštaláciu. Keďže sú prachotesné a vodotesné podľa IP67, sú vhodné pre drsné priemyselné podmienky. Ich kompaktná konštrukcia a vysoké hodnoty prenosu prúdu až do 16 A trvalého zaťaženia pri napätí 600 V AC otvárajú široké možnosti použitia. Sú predurčené napríklad na pripájanie asynchrónnych a trojfázových motorov.

Spoločnosť Murrelektronik zaujíma vedúcu úlohu na trhu pripájacích vedení s jej takmer neobmedzenou rozmanitosťou typov káblov, farieb a tvarov konektorov. Kruhové zásuvné konektory M8, M12, MQ15 a M23 sú rovnako ako ventilové konektory prefabrikované a dostupné s takmer všetkými dĺžkami káblov. Signalizačné LED a odrušovacie prvky sú často integrované. Praktické adaptéry a T – spojky zvyšujú flexibilitu.

The Power of Vision

Priemyselné spracovanie obrazu je v mnohých odvetviach skutočným podporovateľom efektivity. Kamery nahrádzajú množstvo snímačov a sú základom pre maximálnu aizáciu mnohých procesov. Načítanie čiarových kódov, zaznamenanie rozmerových údajov, kontrola kvality, sledovanie a identifikácia dielov, monitorovanie výrobných liniek sú len niekoľkými z oblastí využitia. Automatizácia a optimalizácia znamenajú väčšiu efektivitu, vyššiu kapacitu, stúpajúcu kvalitu, menej nákladné dodatočné práce a v neposlednom mieste vyššiu spokojnosť zákazníkov.

S modulárnymi riešeniami Plug & Play od spoločnosti Murrelektronik sa systémy Vision nielen rýchlo a flexibilne uvedú do prevádzky – jednotlivé moduly ponúkajú aj možnosť rozsiahlej a detailnej diagnostiky a majú tak veľký vplyv na disponibilitu zariadenia. Ďalšia prednosť: Decentrálna inštalácia dátových komunikačných prístrojov a napájania napätím umožňuje výrazne redukovať náklady na inštaláciu, ako aj práce súvisiace s plánovaním a koncipovaním nadrozmerných skriňových rozvádzačov a káblových trás na nevyhnutnú mieru.

Inteligentné sieťové prepojenie a plná kontrola v sieti

Sieťové prepínače od spoločnosti Murrelektronik sú k dispozícii v rozsiahlom portfóliu. Rôzne vedenia pre sieťové prepojenie a tiež priechodky skriňového rozvádzača na jednoduché pripojenie splnia všetky želania. So spravovanými, príp. nespravovanými sieťovými prepínačmi sa riadenie PLC bezproblémovo spojí s účastníkmi siete Ethernet a s ostatnými sieťovými prepínačmi.

sieťové prepojenie murrelektronik

Spravovaný sieťový prepínač Xelity 10 TX IP67 poskytuje nové možnosti pre inteligentnú správu údajov, s možnosťou realizácie decentrálne a bez skriňového rozvádzača. S až desiatimi gigabitovými portami, ako aj s jeho vysokou robustnosťou a rôznorodosťou variantov predstavuje nový štandard pre túto produktovú oblasť. Kompaktné, robustné kovové puzdro s vysokým stupňom ochrany IP67 umožňuje použitie spínača zvlášť v extrémne náročných priemyselných prostrediach, zatiaľ čo napájacie zásuvné konektory M12 s kódovaním L zabezpečujú jednoduché pripojenie s prenosom energie.

Nové spravované gigabitové sieťové prepínače IP20 umožňujú gigarýchly dátový prenos a ponúkajú až s 1 000 Mbit/s na každom porte. Prichádzajú so zabudovanou diagnostikou siete, analýzou chýb a redundančnými mechanizmami. Optimalizujú prenos údajov a ponúkajú kontrolu v sieti, napríklad prostredníctvom vzdialených prístupov.

Murrelektronik Slovakia s. r. o.

Mýtna 48, 81107 Bratislava, SLOVAKIA

www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351