RFID alebo čiarový kód? Ktorý spôsob identifikácie je pre vaše procesy vhodnejší?

Od spotrebného tovaru a obalov až po potrubné armatúry a nádoby na nebezpečné materiály, takmer na všetkom je umiestnený nejaký druh etikety alebo štítku. Označenie obsahuje dôležité informácie pre pracovníkov, dodávateľov či zákazníkov. Každý pozná čiarové či QR kódy, mnohí aj rádiofrekvenčné štítky. Ako sa však rozhodnúť, ktorý spôsob značenia bude práve pre ten váš biznis skutočným prínosom?

V prvom rade je nevyhnutné porozumieť rozdielom medzi štítkami nalepenými na povrchu, resp. štítkami pripevnenými k objektom, a zariadeniami, ktoré ich „čítajú“, pretože spôsob ich použitia – čo, prečo, kedy a kde – má zásadný význam. Čítačky čiarových kódov aj RFID sa používajú v integrovaných inteligentných výrobných riešeniach. Čiarové kódy často slúžia na identifikáciu umiestnenia výrobných objednávok, zadávanie zásob surovín a pomáhajú signalizovať kompletnosť hotových výrobkov. RFID môže vykonávať podobné funkcie, ale eliminuje ľudský faktor, zlepšuje presnosť a aizuje skenovanie.

Pozrite si krátke názorné video >>

Než začneme, je dôležité si uvedomiť, že hovoríme o sledovaní aktív, nie o sledovaní zásob. Nejde o to isté. Sledovanie akt9v je schopnosť nájsť alebo lokalizovať majetok, nástroje alebo zariadenia – určiť kde sa nachádza alebo kde bol naposledy - a použiť tieto informácie na vykonanie funkcie alebo poskytnutie oznámenia. Sledovanie zásob je sledovanie objemu mnohých rovnakých položiek (napríklad počet XL bielych tričiek na sklade).

Brady RFID alebo čiarový kód?

Prečítajte si tematický blog spoločnosti Brady Corporation, v ktorom sa dozviete:

  • Ako je možné použiť sledovanie majetku
  • Základné rozdiely medzi technológiami RFID čítačky a čítačky čiarových kódov
  • Čo je potrebné zvážiť pri výbere medzi týmito dvoma
  • Typy etikiet a štítkov používaných s čítačkami čiarových kódov a RFID čítačkami + prípady použitia
  • Typy snímačov čiarových kódov a RFID čítačiek + prípady použitia
  • Čo môže čítačka čiarových kódov a čítačka RFID urobiť pre vašu firmu

Prečítať celý blog >>

Zaujíma vás značenie technológiou RFID?

S RFID štítkami získajú položky majetku jedinečnú digitálnu identitu, ktorá umožní ich identifikáciu a vyhľadávanie naraz, z diaľky, v reálnom čase a bez potreby priamej viditeľnosti. S naším kompletným riešením RFID je možné dosiahnuť výrazne vyššiu efektivitu v akomkoľvek prostredí.

Pozrite sa na možnosti kompletného riešenia >>

BRADY s.r.o.

T: +421 902 939 406 / slovakia@bradycorp.com / www.brady.sk