Príklad z praxe BRADY: Ako zvýšiť rýchlosť a efektívnosť dodávok

Príklad z praxe BRADY: Ako zvýšiť rýchlosť a efektívnosť dodávok pri súčasnom zlepšení vysledovateľnosti komponentov do káblových zväzkov?

Výrobca automatizovaných robotov potreboval vo svojom internom sklade zvýšiť efektivitu dodávania a zlepšiť vysledovateľnosť komponentov pre káblové zväzky do robotických ramien.

Chceli sa zbaviť sa tradičných papierových procesov pri zaisťovaní vysledovateľnosti. A zároveň celkovo zefektívniť proces vyskladňovania komponentov na výrobu kompletného káblového zväzku pre robotické ramená (napájacie káble, olejové hadičky, ovládacie káble atď.)

Riešenie: Okamžitá identifikácia vyskladňových komponentov

Výrobca robotov sa obrátil na spoločnosť Brady v súvislosti s aplikáciou Scan&Print“, na ktorú narazil pri hľadaní na internete. Aplikácia "Scan&Print" v zásade slúži na rýchlu tvorbu kópií štítkov. To sa javilo ako skvelý nástroj pre vysledovateľnosť komponentov, ktoré sa vyberajú a vyskladňujú z väčších priehradiek.

Po spoločnej analýze potrieb zákazníka bolo zrejmé, že príslušne upravená aplikácia na skenovanie a tlač predstavuje optimálne riešenie špeciálnej požiadavky zákazníka. Vždy, keď je určitý komponent vyberaný zo skladovej pozície, pracovník oskenuje hlavný štítok príslušnej priehradky. Naskenované údaje sa odošlú do centrálnych systémov. Z centrálneho systému sa údaje obratom bezdrôtovo odošlú do prenosnej tlačiarne štítkov, ktorú má pracovník vyberajúci komponenty pri sebe. Dochádza k okamžitej tlači kópie príslušného identifikačného štítka. Takto vytvorené kópie hlavného štítka z priehradky sa ihneď aplikujú na vybrané komponenty. Spoľahlivá identifikácia a vysledovateľnosť je tým  zaručená priamo na mieste – rýchlo a efektívne. Navyše IT špecialisti spoločnosti Brady zapracovali do systému funkciu overovania. Táto vytvorí upozornenie, ak by došlo k vybratiu komponentu, ktorý nezodpovedá objednávke práce.

Samozrejmosťou uceleného riešenia bola výbava skladníkov prenosným štítkovačom BradyPrinter M611. Dá sa ovládať v bezdrôtovom režime a zaisťuje kvalitnú termotransferovú tlač na štítky priemyselnej triedy. Odolný materiál štítkov bol vyvinutý do náročných priemyselných podmienok.

Prenosná tlačiareň BradyPrinter M611 je bez klávesnice a ovláda sa buď pomocou smartfónu, alebo automaticky prostredníctvom ERP systému a Wi-Fi siete. Praktickým pomocníkom je kapsa na prenos.

Výsledok: Digitalizovaný proces vyskladňovania a vysledovateľnosti komponentov

Pracovníci výrobcu automatizovaných robotov sú teraz schopní vyskladňovať komponenty zo skladu oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Vyskladnené diely sú okamžite označené a ich vysledovateľnosti zaistená. Celý proces je digitalizovaný, čo predstavuje ďalšie príležitosti pre budúci nárast efektivity. Spoločnosť už teraz uvažuje nad zavedením automatického doobjednávanie komponentov pomocou systémom riadenia zásob SafeTrak od spoločnosti Brady.

Pozrite si prenosnú tlačiareň štítkov BradyPrinter M611 v krátkom videu >>

BRADY s.r.o.

Email: slovakia@bradycorp.com

Tel: +421 902 939 406

www.brady.sk