Výhodná RFID súprava pre pokročilý monitoring nástrojov, zásob aj majetku

Praktické a jednoduché riešenie pre tlač UHF/NFC RFID štítkov priamo v prevádzke

Váhate so zavedením technológie RFID do Vašej firmy? Zoznámte sa s jedinečnými prenosnými RFID súpravami od spoločnosti Brady. Spoznajte kompletné, ale cenovo naozaj výhodné a ľahko použiteľné RFID riešenie pre sledovanie zásob, nástrojov, investičného majetku alebo vychystávanie tovarov. Dá sa jednoducho prispôsobiť špecifickým potrebám, rýchlo sa aplikuje do praxe a umožní Vám aj Vašim kolegom pochopiť technológiu RFID prakticky bez námahy. 

Prenosná RFID súprava spoločnosti BRADY práve získala prestížne ocenenie Zlatý Amper 2024!

Premýšľali ste niekedy o výhodách digitalizácie vašich obchodných procesov? Uvažujete o implementácii riešení digitálnej, automatizovanej identifikácie, ako je technológia RFID? Nepochybne však vyvstali typické otázky: "Môžeme si to dovoliť? Ako presne by sme to mali používať? Budú sa naši kolegovia vedieť naučiť, ako to používať?"

Odpoveď na tieto výzvy spočíva v inovatívnych a praktických súpravách RFID od spoločnosti Brady. Vďaka nízkej cene a univerzálnej konfigurácii vám umožní pochopiť technológiu a identifikovať správne oblasti použitia vo vašich spoločnostiach.

Okamžitá náhrada chýbajúcich štítkov v sklade alebo na zapojených kábloch nebola nikdy jednoduchšia. Brady predstavuje nové UHF/NFC RFID štítky, ktoré je možné tlačiť podľa potreby priamo tam, kde je to potrebné, na prenosnej tlačiarni.

Inovatívna UHF etiketa je kľúč

Nový štítok nie je len klasickým štítkom s čiarovým kódom, ale je vybavený aj RFID čipom s anténou. Prenosné tlačiarne Brady, ako napríklad v praxi osvedčená a obľúbená M610, automaticky rozpoznajú tento štítok ako jeden zo štandardných štítkov a tlačia ako obvykle.

Vďaka tomu sú vyriešené dve veci: Po prvé, ide o jednoduché núdzové riešenie, ktoré umožňuje pracovníkom v sklade okamžite vymeniť odpadnutý RFID štítok. Netreba nikam chodiť a tlačiť celú dávku, stačí priamo na mieste vytvoriť a vytlačiť konkrétny štítok. Po druhé, tento systém značenia predstavuje pohodlný vstup do sveta RFID aj pre používateľov, ktorí doposiaľ koncepciu RFID nepoužívali.

„Je to jednoduché riešenie typu plug-and-play,“ vysvetľuje Louis-Emile Lammertyn, produktový manažér spoločnosti Brady EMEA. „Vďaka nemu si môžu firmy vyskúšať možnosti RFID bez toho, aby museli nákladne obstarávať všetok potrebný hardvér na kompletnú inštaláciu systému RFID."

Process v dvoch krokoch

Štítok UHF RFID funguje v spojení s prenosnou tlačiarňou a príručnou RFID čítačkou. V prvom kroku sa štítok pripraví na tlač pomocou aplikácie, akou je napríklad Nordic ID’s Encoding Toolbox, ktorá je nainštalovaná v čítačke. Potom sa vytlačí čitateľný text, ktorý môže taktiež obsahovať čiarový alebo QR kód.

 V druhom kroku sa na zakódovanie štítku použije softvér na čítačke. Čiarový kód môže byť napríklad spojený s konkrétnou hodnotou v systéme, alebo je možné uviesť iné informácie. Správa majetku predstavuje ideálny typický prípad použitia. „Predstavte si napríklad veľkú kancelársku budovu,“ hovorí Louis-Emile Lammertyn, „v ktorej je potrebné zriadiť nové open-space priestory. Vďaka nášmu systému a novým štítkom označia pracovníci všetko hneď pri zariaďovaní - nakódujú štítky a vytvoria digitálne zoznamy, ktoré presne uvádzajú, kde v priestore sa konkrétna položka majetku. Je to naozaj veľmi jednoduché."

Nová NFC visačka na značenie káblov

S cieľom podporiť prehľadnú a spoľahlivú identifikáciu káblov, a tým odstrániť potenciálne nejasnosti pri servisných činnostiach, uvádza spoločnosť Brady na trh visačku NFC Cable Flag. Štítok je v tvare lichobežníka a dá sa veľmi jednoducho aplikovať na kábel – stačí ho preložiť okolo kábla a protiľahlé strany zlepiť. „Pre toto označenie sme zvolili technológiu NFC,“ vysvetľuje Louis-Emile Lammertyn, „nakoľko pri nej je čítacia vzdialenosť len 2 centimetre. Takže pri hľadaní zapojenia si môžete naozaj byť istí, že ide o ten správny kábel.“

Zistite viac o kompletných RFID riešeniach spoločnosti Brady >>

 

BRADY s.r.o.

Tel: +421 902 939 406

Email: slovakia@bradycorp.com

www.brady.sk