TOP 5 Robotov, ktoré ťa potešia skvelou kávou | Robotický barista

Robotický barista | Pitie kávy je neodmysliteľnou súčasťou dňa väčšiny z nás.

Každý má rád nejakú inú kávu. Baristický kávovar je jedna z možností ako si vychutnať čo najlepšiu kávu v pohodlí domova. Kávovar zabezpečí skoro bezchybné, chutné šálky kávy kedykoľvek. Niektoré spoločnosti vyrábajúce roboty si však povedali že tento vynález nestačí, a tak naučili svojich robotov pripravovať kávu. V tomto článku si predstavíme 5 robotov na prípravu kávy.

Cafe X

Cafe X je spoločnosť so sídlom v Kalifornii založená v roku 2015. Spoločnosť vyrobila robotické rameno pripravujúce vynikajúce šálky. Zameriava sa na to, aby každému zákazníkovi poskytol úžasný zážitok z pitia. Objednávky je možné uskutočňovať prostredníctvom interakcie so strojom prostredníctvom tabletu. Robot využíva svoje šesťosé robotické rameno na vykonanie operácií potrebných na výrobu kávy. S vysokou presnosťou vyprodukuje asi 120 šálok za hodinu. Má širokú ponuku od latte, matcha latte až po espresso a iné.

Rozum Café

Už asi netreba pripomínať, že aj tento robot dokáže poskytnúť jeden z najlepších zážitkov z kávy. Od predošlých oponentov sa však líši tým, že tohto robota si môže kúpiť ktokoľvek. Objednávky kávy sú doručené do dvoch minút. Rameno robota je tvorené servomotormi a riadiacim softvérom. Kávové hrnčeky sa líšia veľkosťou od 350 ml, 250 ml a 175 ml. Pri príprave sa využívajú metódy prípravy kávovaru Nuova Simonelli. Vonkajší povrch kaviarne je tvorený priehľadnými panelmi, ktoré zákazníkom poskytujú prehľad o tom, ako sa ich káva pripravuje. Robotický barista

Monty Cafe

Tento robotický "barista" sa podobá na robota od spoločnosti Cafe X. Narodiel od Cafe X, Monty Cafe používa dve robotické ramená. Ramená sú primárne určené na servírovanie kávy. Spoločnosť však chce funkcionalitu robota rozšíriť nie len na iné nápoje ale aj na zmrzlinu.

Aabak

Aabak je spoločnosť so sídlom v Melbourne, ktorá vyrábala baristu menom Rocky. Rocky prechádza každým krokom prípravy. Od mletia kávových zrn, cez stláčanie až po servírovanie kávy. Bol navrhnutý tak, aby fungoval ako ľudský barista. Vyrába šálku kávy do 60 až 90 sekúnd. Robotický "baristi" sú určite rastúcim segmentom robotiky. Podniky tak dokážu znížiť nároky na pracovné sily a zvýšiť kvalitu produktov. Náš článok sa tak blíži ku koncu a tak šup si vychutnať šálok kávy :-).

Robotický barista Briggo

Briggo je americká spoločnosť so sídlom v Austine v Texase. V roku 2011 táto spoločnosť investovala 20 miliónov dolárov do technológie robotov "baristov". Na rozdiel od iných spoločností ktoré využívajú robotické ramená, Briggo využíva technológiu podobnú obyčajnému automatu na kávu. Takýto robot dokáže vyprodukovať až 100 bezchybných šálok kávy za hodinu čo je ekvivalent štyroch baristov. Robotický barista Kaviareň má v ponuke obyčajné ako aj špeciálnejšie druhy káv. Zákazník si na dotykovej obrazovke môže prispôsobiť všetko podľa seba. Robotická kaviareň Briggo je známa hlavne pre svoj  lahodnú kávu najvyššej kvality. Dobrú chuť!

Ako sa programujú priemyselné roboty? Prečítaj si ...

 

Autor: Matej Seman | Daily Automation

Zdroj: roboticstomorrow.com