Robot Digit - nová séria "humanoidných" robotov

Robot Digit | Spoločnosť Agility Robotics uviedla na trh najnovšiu sériu svojich humanoidných robotov.

Spoločnosť Agility Robotics uverejnila nové video, kde predstavuje novú sériu robotov Digit. Dokážu uniesť približne 40 percent hmotnosti v porovnaní s človekom.

Aby sa predišlo obavám ľudí, že tieto dvojnohé roboty im chcú ukradnúť prácu, nemusíte sa obávať. Tento typ robotov je určený na vykonávanie takých prác, ktoré nie sú pre ľudí zaujímavé. Medzi takéto práce patrí napríklad manipulácia s bremenami (prenášanie boxov, a pod.) z bodu A do bodu B. Aj vďaka takýmto robotom sa uspokojí dopyt zákazníkov a zamestnancom sa ponúkne možnosť ich "povýšenia" a presunu na pracoviská, kde sa vyžaduje ich kreatívne myslenie a rozhodovanie.

Svoje meno dostal robot Digit ešte v júly v roku 2020 a už 1. septembra 2021 spoločosť Albany v Oregone oznámila, že ich doterajší zárobok je 28 miliónov amerických dolárov. Digit boli navrhnuté tak, aby pokryli obmedzenia tradičných robotov v bežných prostrediach určených pre ľudí. Na priloženom videu je vidieť ako Digit odoberá v skladových priestoroch spomínané bremená. Všetko sa to deje plne autonómne s využitím "indoor" navigácie. Takéto aplikácie sú pre tradičné typy robotov, určite dáte za pravdu, nevyhovujúce.

Ako hovorí Damion Shelton, CEO spoločnosti Agility Robotics

Nová technológia bola navhnutá tak, aby zaplnila dieru na trhu čo sa týka pracovnej sily a nie na to aby ľudí nahradila. Náhrada zamestnancov za robotov nedáva zmysel. Čo ale zmysel dáva je doplnenie ľudských síl robotmi.

Autor: Bc. Adamec Ján | Dailyaion | adamec@dailyaion.com