pondelok , december 9 2019
Domov / NEWS Automatizácie / 8 výhod zváracích robotov | FANUC

8 výhod zváracích robotov | FANUC

Zváracie roboty | Zaujímate sa o robotické zváranie a chceli by ste sa niečo nové dočítať? Pripravili sme pre vás osem výhod priemyselných zváracích robotov a predstavíme vám najvýkonnejšie roboty vo svojej triede pre zváranie elektrickým oblúkom.

Zváracie roboty

Čo dokážu zváracie roboty?
Zváracie priemyselné roboty sú schopné vďaka ich vysokej presnosti zaručiť bezchybnú a opakovateľnú kvalitu zvarov. Začlenenie robotického zvárania do výroby prináša technologické aj ekonomické výhody. S využitím zváracích robotov možno automatizovať výrobu od prototypu až po veľkú sériu výrobkov. Zváracie roboty sú veľmi hospodárne a v rámci malého pracovného priestoru sú schopné najrôznejších úloh vysoko-rýchlostného zvárania kovov i rezania. Priemyselné roboty sa hodia pre širokú škálu aplikácií zvárania elektrickým oblúkom, laserového zvárania, rezania alebo spájkovania.

Zváranie elektrickým oblúkom
Produktom mnohých rokov skúseností v robotike a zvárania sú najmodernejšie roboty navrhnuté špeciálne pre aplikácie zvárania elektrickým oblúkom. Disponujú užitočným zaťažením až 20 kg a dosahom až dva metre. Ku všetkým modelom existujú najrôznejšie doplnkové nástroje, ktoré zo zváracieho robota robia univerzálny nástroj, ktorý zefektívňuje všetky výrobné procesy.

Výhody zváracích robotov
S rozvojom moderných technológií sú priemyselné roboty neodmysliteľnou súčasťou v rôznych priemyselných odvetviach.

Zostavili sme pre vás rebríček najväčších výhod zváracích robotov.

1. Zvýšenie kvality zvaru
Priemyselná automatizácia získava na popularite hlavne vďaka tomu, že roboty majú oproti ľudskej sile mnoho výhod. Jednou z nich je rýchlosť a presnosť. Presnosť zváranie a schopnosť opakovateľnosti potom zaručuje dokonalé a rovnako vysoko kvalitné zvary.

2. Zníženie výrobných nákladov
To, že priemyselné roboty zvyšujú efektivitu výroby a znižujú výrobné náklady nie je žiadnou novinkou. Nie inak tomu je aj u zváracích robotov. Vďaka možnosti centrálneho naprogramovania aj niekoľkých strojov naraz možno zvýšiť množstvo vyrobených predmetov. Okrem toho využitie robotov znižuje nároky na ľudské zdroje. Ľudská sila tak môže byť využitá v inej časti procesu výroby.

3. Široká škála aplikácií
Zváracie roboty sa hodia pre širokú škálu aplikácií zvárania elektrickým oblúkom, laserového zvárania, spájkovania alebo rezanie. Stávajú sa pri výrobe viacúčelovým pomocníkom.

4. Zlepšenie kvality a bezpečnosti pracoviska
Robotizácie nielen uľahčuje prácu ľuďom, ale zároveň zvyšuje kvalitu výrobkov, pretože presné naprogramovanie de facto vylučuje chybovosť, ktorá by inak ľudským faktorom mohla byť často spôsobená. Okrem toho je pri práci s robotmi potreba dodržiavať oveľa vyššie bezpečnostné opatrenia. Sú tak chránené nielen roboty, ale hlavne ľudské zdravie.

5. Malá montážna plocha
Nespornou výhodou kompaktných zváracích robotov je aj to, že pre svoju prácu potrebujú len relatívne malú plochu. Sú preto vhodné aj do menších výrobných hál, prípadne šetrí priestory, ktoré možno využiť pri výrobe efektívnejšie.

6. Univerzálny špecializovaný softvér kompatibilný so všetkými výrobcami
Systém, ktorý uľahčuje programovanie a nastavovanie robota je kompatibilný so všetkými výrobcami navádzacích zariadení (laserov) a zároveň sa všetkými výrobcami zváracích strojov.

7. Nastavovanie robotov z jedného miesta
Digitálne prepojené nastavovanie z jedného miesta znižuje časovú náročnosť pre obsluhu jednotlivých strojov. Najnovšie riadiace centrá sú schopné sledovať až 32 strojov z jedného miesta.

8. Automatická kompenzácia zmien polohy horáka
Vďaka špeciálnym systémom, ako je napríklad iRVision TorchMate, dochádza k automatickej kompenzácii zmien polohy horáka a konca drôtu. Šetrí sa tak cenný výrobný čas, pretože obmedzuje nutnosť opráv horáka a opätovného nastavovania dráhy zvárania.

 

Bodové zváranie pomocou robota FANUC R-2000iD/210FH

Pozri taktiež:

Osi Robota

Osi robota: Ako ovplyvňujú jeho využitie?

Rozdiely medzi robotmi na základe počtu osí sú značné. Odráža sa to najmä na možnostiach …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X