Zmena protokolu obratom ruky | SOLID67 | Murrelektronik

SOLID67 sú najnovšie kompaktné moduly I/O výrobcu Murrelektronik. Zjednodušujú poľnú inštaláciu a obzvlášť atraktívne sú pre aplikácie technológie IO-Link pri komunikácii so snímačmi a akčnými členmi. Poskytujú možnosť využitia až ôsmych zásuvných miest IO-Link v bezprostrednej blízkosti procesov, do systému však integrujú perfektne aj klasické vstupy a výstupy (I/O).

Vďaka kompletnému zapuzdreniu a pôsobivým hodnotám Schwing-Schock (15 a 5 G) sú tieto moduly pripravené na použitie v drsných priemyselných podmienkach – a síce v rozsahu teplôt od –20 do +70 °C. Táto skutočnosť otvára dvere do početných aplikácií. Rozsiahle možnosti diagnostiky modulov, prostredníctvom riadiaceho systému a integrovaného webového servera, dokonale zjednodušujú hľadanie chýb.

Zjednodušenie skladových zásob

SOLID67 sú multiprotokolové moduly podporujúce ProfiNet a EtherNet/IP. V závislosti od koncepcie ovládania stačí jednoducho prepnúť spínač priamo na module. Redukuje sa tým rôznorodosť variantov, v rezerve treba mať menej rôznych modulov.

     

Využitie všetkých zásuvných miest

Zásuvné miesta (Pin 4) Master modulov IO-Link sú dimenzované multifunkčne; ich použitie je možné pre snímače a akčné členy technológie IO-Link, dajú sa však parametrovať aj ako klasický vstup a výstup. Jediný modul stačí na zhromažďovanie signálov najrôznejšieho druhu.

     

Skrátenie doby inštalácie

Kompaktné silové napájacie káble M12-Power (L kódovanie) sú mimoriadne zaťažiteľné prúdom, sú schopné prenášať až 16 A. Napájanie prúdom je možné viesť cez viaceré moduly. Zjednodušuje sa tým inštalácia a redukujú káblové trasy. PI (používateľská organizácia pre Profibus a ProfiNet) považuje L kódované M12 za budúci štandard pre silové konektory.

   

Minimalizácia priestorových požiadaviek

S konštrukčnou šírkou len 30 milimetrov sú úzke varianty I/O-Link modulov SOLID67 vhodné na umiestnenie do inštalácií s obmedzenými priestorovými možnosťami. Moduly možno umiestniť do bezprostrednej blízkosti procesov, vďaka čomu na pripojenie snímačov a akčných členov stačia pripojovacie vedenia minimálnej dĺžky.

      Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 3211 1127