pondelok , december 16 2019
Domov / Relax pri kávičke / Výhody automatizovaných okien

Výhody automatizovaných okien

Nikto nemá rád, keď sa zobudí na bzučanie budíka. Čo ak by ste sa mohli postupne prebudiť ranným slnkom prechádzajúcim oknami? Automatizácia sa postará o automatické odtienenie/ zatienenie okien podľa času si Vašich preferencií. Môžu tiež udržiavať teplotu v miestnosti na pohodlnej úrovni tým, že prepustia viac slnečných lúčov keď je príliš chladno a neprepúšťajú teplo dnu, keď je vonku príliš horúco. Potrebujete viac svetla? Otvorte roletu stlačením tlačidla. Chcete v príjemnej atmosfére pozerať film alebo vykonávať prácu na počítači? Nastavte si úroveň osvetlenia pomocou automatizovaných okenných roliet.

Škodlivé ultrafialové (UV) lúče môžu prechádzať oknami, čo spôsobuje nenapraviteľné poškodenie aj v interiéri. Jasné slnečné svetlo môže vyblednúť čalúnený nábytok, koberce a drahé umelecké diela. Ešte dôležitejšie je, že UV žiarenie môže spôsobiť spálenie slnkom a niektoré druhy rakoviny kože. Vystavenie slnku, ktoré svieti cez okenné sklo, dokonca aj doma alebo v kancelárii, môže časom spôsobiť významné poškodenie kože. Obyčajné sklo absorbuje približne 97% UVB lúčov a iba 37% UVA lúčov.

V zime ušetríte na nákladoch na vykurovanie strategickým otváraním a zatváraním roliet. Táto jednoduchá akcia, ktorá sa vykonáva automaticky, umožňuje inteligentným spôsobom vstup slnečného tepla do budovy a znižuje tepelné straty. Počas horúcich letných mesiacov môžu žalúzie kontrolovať zisk slnečného tepla a znižujú potrebu klimatizácie.

Žalúzie, ktoré sa same otvárajú a zatvárajú, môžu dať potenciálnym votrelcom ilúziu, že niekto je doma. Či už ide o odchod na večer alebo o predĺženú dovolenku, automatizované okenné kryty môžu ponúknuť väčšiu bezpečnosť. Niekedy však môžem hovoriť čisto o vytvorení si vlastného súkromia.

Pohyb automatizovaných okenných krytov môže byť spustený podľa dennej doby, svetelnými senzormi alebo diaľkovým ovládačom. Najlepšie motorizované žalúzie sú intuitívne a inteligentné, napriek tomu však maju jednoduché ovládanie. Špičkové možnosti riadenia zahŕňajú bezdotykové nástenné vysielače, diaľkové ovládače s užívateľsky príjemným grafickým rozhraním a bezdrôtovú integráciu s riadiacimi systémami tretích strán.

Autor: www.niceforyou.com

Pozri taktiež:

Revolučné ovládanie umelej ruky mysľou!

Johnny Matheny: prvá osoba ovládajúca umelú ruku pomocou mysle?  Potom, čo stratil ruku na rakovinu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X