VIDEO: Ako prebieha vstrekovanie plastov | FANUC

Zaujímate sa o vstrekovanie plastov? Vybrali sme niekoľko videí, ktoré vám prakticky priblížia túto technológiu. Navyše sa dozviete, aké vychytávky dokážu vstrekovacie stroje.

5 výhod pri riešení vstrekovanie plastov Moderné a najrozšírenejšie technológie vstrekovania plastov urýchľujú proces výroby, majú veľmi krátke výrobné cykly, znižujú náklady na výrobu, zvyšujú produktivitu a výsledný produkt dosahuje oveľa vyššej kvality spracovania.

Ako získať výrobky bez bublín a nedokonalostí?
Sledujte, ako funguje mechanika pred-vstrekovej funkcie. Systém ROBOSHOT potom dokáže stanoviť čas medzi začiatkom vstrekovania a začiatkom zvyšovania svornej sily. Táto funkcia sa hodí pre pokročilých a sofistikované úlohy, ako je napríklad výroba ľahkých šablón.
Najmodernejšie elektrické vstrekovanie zvláda japonský ROBOSHOT

Vstrekovací stroj ROBOSHOT využíva ako technológie sústruženia, tak technológie frézovania. Obe technológie aplikuje v oblasti elektrického vstrekovania. Je to až neuveriteľné, ale pri prevádzke používa o 70% menej energie než hydraulické stroje. V porovnaní s ďalšími elektrickými strojmi sa táto hodnota pohybuje medzi 10 až 15%. Vďaka tomu dokáže stroj pracovať pri nízkych prevádzkových nákladoch a je dlhodobo spoľahlivý.

Ako predchádzať problémom pri vstrekovaní?

Sledujte, ako funguje funkcia AL sledovania spätného toku. Na monitore pozorujete čo sa deje vo vnútri ventilu, čo vám umožní bezstarostne monitorovať priebeh zatvárania a stav opotrebovania. Na obrazovke zároveň vidíte priebeh procesu vstrekovania formou krivky. Umožní vám to lepšiu kontrolu nad celým procesom. Ako chrániť vstrekovaciu formu?

Vstrekovací stroj využíva funkciu Al Mould Protection, ktorý meria vyvíjaný tlak na vstrekovaciu formu. Ak zaznamená akúkoľvek zábranu, prekazí proces uzatvorenia upínacej jednotke. Sofistikovaná funkcia tiež chráni formu pred opotrebením a tak znižuje náklady na údržbu.

Autor:

FANUC Slovakia s.r.o.

Pri Jelšine 3636/ 1 949 01 Nitra Slovakia