VAILLANT Group otvára na Slovensku MEGA fabriku na tepelné čerpadlá

  • Vaillant Group zdvojnásobuje výrobnú kapacitu s novým závodom na viac ako 500 000 tepelných čerpadiel ročne
  • Od roku 2016 ide o investície vo výške 1 miliardy eur do rozšírenia obchodu s tepelnými čerpadlami
Špecialista na vykurovaciu techniku Vaillant Group so sídlom v Remscheide spúšťa v Senici na Slovensku svoju novú megafabriku na elektrické tepelné čerpadlá.
VAILLANT Slovensko

S podlahovou plochou 100 000 metrov štvorcových bude nový závod od mája 2023 výhradne vyrábať tepelné čerpadlá. Závod je dimenzovaný na ročný výrobný výkon 300 000 tepelných čerpadiel. Spoločnosť, ktorá vyrába tepelné čerpadlá aj v Nemecku, Francúzsku a Spojenom kráľovstve, tak zdvojnásobí svoju výrobnú kapacitu na viac ako pol milióna tepelných čerpadiel ročne.

„Spustením novej mega továrne posúvame vpred transformáciu skupiny Vaillant na popredného výrobcu tepelných čerpadiel.

Desať miliónov novo inštalovaných tepelných čerpadiel do roku 2027,“ poznamenáva generálny riaditeľ Vaillant Group Dr.-Ing. Norbert Schiedeck.

Skupina Vaillant, svetový líder na trhu s jednotkami ústredného kúrenia, už využíva viac ako 50 percent svojej výrobnej plochy na výrobu tepelných čerpadiel.

Miliardové investície do rozšírenia biznisu s tepelnými čerpadlami

Od roku 2016 sa Vaillant Group strategicky zameriava na technológiu tepelných čerpadiel šetrnú k životnému prostrediu. Investície do rozšírenia kontinuálne rastúceho biznisu s tepelnými čerpadlami, vrátane aktuálne prebiehajúcich projektov, dosahujú takmer jednu miliardu eur. Dôraz sa kládol na zvýšenie výrobných kapacít v sídle spoločnosti v Remscheide, ako aj vo výrobných závodoch vo Francúzsku, Spojenom kráľovstve a na Slovensku. V rovnakom období spoločnosť výrazne zvýšila aj svoje výskumné a vývojové zdroje a rozšírila portfólio produktov v segmente tepelných čerpadiel. V závislosti od budúceho rastu trhu sa v najbližších rokoch plánujú dodatočné investície až do výšky ďalšej miliardy eur na ďalší rast výrobných a vývojových kapacít, ako aj rozvoj digitálnych služieb spojených s tepelnými čerpadlami.

Prečítaj si taktiež: Nové modely prinesú inovatívne technológie, ale aj vyššie nároky na logistiku | VW

VAILLANT a zelená továreň na zelené technológie

Závod v Senici na Slovensku je súčasťou medzinárodnej výrobnej siete skupiny Vaillant. Súčasťou megafabriky je okrem montážnych liniek aj školiace stredisko pre partnerov spoločnosti v oblasti vzduchotechniky, návštevnícke centrum a logistické centrum. Nové výrobné zariadenie je certifikované podľa najvyššieho medzinárodného štandardu BREEAM pre udržateľnú, ekologickú výstavbu.

Megafabrika využíva elektrinu zo 100 percent obnoviteľných zdrojov a je vykurovaná tepelnými čerpadlami.

Skupina Vaillant je medzinárodne aktívna spoločnosť so sídlom v nemeckom Remscheide, ktorá pôsobí v oblasti vykurovacej, ventilačnej a klimatizačnej techniky. Jej produktové portfólio siaha od efektívnych vykurovacích zariadení na báze konvenčných zdrojov energie až po systémové riešenia na využitie obnoviteľnej energie. Vo finančnom roku 2021 spoločnosť, ktorá je od svojho založenia v roku 1874 v rodinnom vlastníctve, vygenerovala so 16 000 zamestnancami tržby okolo 3,3 miliardy eur.

Autor: Daily Automation

Zdroj:www.vaillant-group.com