Čína kupuje dánskych robotov na boj proti koronavírusu

Čínske nemocnice rozmiestňujú dánske roboty od UVD ako novú a silnú zbraň proti šíreniu koronavírusu. 

Dánske dezinfekčné roboty, tiež nazývané COVID-19, sú aktuálne nasadzované do niekoľkých nemocníc v Číne. Stalo sa tak po tom, ako spoločnosť Sunay Healthcare Supply podpísala dohodu s dánskou spoločnosťou UVD Robots. Pri ultrafialovom svetle môže dánsky robot autonómne dezinfikovať a zabíjať vírusy a baktérie, čím efektívne obmedzuje šírenie koronavírusov bez vystavenia personálu nemocnice riziku infekcie.

„Na základe tejto dohody bude mať viac ako 2 000 nemocníc príležitosť zabezpečiť účinnú dezinfekciu a chrániť tak svojich pacientov, ako aj zamestnancov,“ hovorí Su Yan, generálny riaditeľ spoločnosti Sunay Healthcare Supply, dodávateľa zdravotníckych zariadení na čínsky trh.

Koncentrované UV-C svetlo emitované robotmi počas ich jazdy má germicídny účinok. Odstraňuje prakticky všetky vzdušné vírusy a baktérie v miestnosti. Na základe uvedeného vyhral UVD robot cenu IERA 2019- niečo ako "OSCAR" medzi robotmi.

„V takej závažnej kríze, v ktorej je ohrozené svetové zdravie, sa naša inovatívna technológia skutočne osvedčila.“ hovorí Generálny riaditeľ spoločnosti UVD Robots, Per Juul Nielsen.

O robotoch UVD

UVD Robots je dánska spoločnosť založená v Odense v Dánsku, Vznikla po úspešnom projekte medzi univerzitnou nemocnicou v Odense a spoločnosťou Blue Ocean. Výsledkom je jedinečný UV dezinfekčný robot. Vývoj robota UVD sa začal v roku 2014, keď skupina dánskych nemocníc požadovala oveľa účinnejší spôsob zníženia miery infekcie v nemocniciach. Plodná spolupráca medzi bakteriológmi, viroológmi a nemocničným personálom z nemocníc a vývojármi robotov, návrhármi, inžiniermi, investormi a obchodníkmi z robotiky Blue Ocean viedla k skorému uvedeniu na trh v roku 2018. Roboty UVD poskytujú efektívne a automatizované dezinfekčné riešenia pre nemocnice a zákazníkov prírodných vied. Robot UVD bol klinicky testovaný a overený vo Fakultnej nemocnici v Odense a nezávislými mikrobiologickými laboratóriami.

Zdroj: http://www.uvd-robots.com