Účinné riešenia pre rýchle inštalácie | Murrelektronik a Dema

Ligúrska spoločnosť Dema urobila prvé kroky v roku 1952 a okamžite vynikla vo svete aizácie tým, že sa špecializovala v oblasti výroby strojov, ktoré vyrábajú elektromotory pre rôzne aplikácie vrátane hybridných a elektrických vozidiel. Tieto stroje sú „šité na mieru“ s pozornosťou venovanou detailom v každej fáze, od nápadu až po popredajný servis. Špeciálne produktové rady spoločnosti Dema si vyberajú celosvetovo uznávaní lídri vo svete automobilového priemyslu, domácich spotrebičov a priemyselných zariadení a elektrických nástrojov. Produktové rady vykonávajú balenie, montáž a kontrolnú prácu.

Murrelektronik & Dema assembly line
Testovanie montážnej linky statorov v závode spoločnosti Dema vo Varazze (SV

Pre jedného významného zákazníka v automobilovom priemysle navrhla Dema rad, ktorý počínajúc výberom voľných kovových platní pripravuje zostavu statora, zvára a končí vykonávaním rozličných kontrol kvality. Zariadenie sa skladá z rotačného stola naplneného počtom lamiel potrebným na vytvorenie zostavy statora. Po zozváraní sa lamely presunú do kontrolnej fázy, kde sa skontroluje, či výrobok spĺňa požiadavky zákazníka.

Dema používa niektoré riešenia ProfiNet od spoločnosti Murrelektronik.

Cube67+ má stupeň ochrany IP67, plne distribuovaný I/O systém s osvedčenou spoľahlivosťou v priemyselných aplikáciách. Má pokročilé diagnostické funkcie vrátane LED diagnostiky na úrovni kolíkov a jeho jednokáblová technológia vám umožňuje znížiť úsilie s vedením káblov. Samostatné zbernicové zariadenie MVK Safety jednoducho riadi akékoľvek bezpečnostné zariadenie. Plynule sa integruje do vývojárskeho prostredia PLC, cez ktoré sa konfigurujú vstupno-výstupné porty podľa pripojených bezpečnostných zariadení. Kompaktnosť modulov IP67 spoločnosti Murrelektronik rieši problém obmedzeného priestoru na stroji s ohľadom na vysokú hustotu signálu a eliminuje potrebu objemných spojovacích skriniek.

Komponenty spoločnosti Murrelektronik sa používajú aj v ovládacej skrinke. Kompaktný zdroj napájania Emparro s vysokým stupňom účinnosti, ktorý sa rovná maximálnej spoľahlivosti, a Mico Pro, modulárny systém na inteligentné riadenie napájania 24 V DC. Mico Pro vám umožňuje prispôsobiť si aktuálne monitorovanie tak, aby vyhovovalo konkrétnym aplikáciám a zároveň spĺňalo požiadavky na priestor a náklady. Neustále monitoruje všetky záťažové a kontrolné prúdy a v správnom čase identifikuje kritické okamihy. Tým sa zaisťuje optimálna dostupnosť stroja, zatiaľ čo integrovaná distribúcia potenciálu výrazne zjednodušuje vedenie káblov v rozvodnej skrini.

Stroje spoločnosti Dema sú intuitívne a vyžadujú si minimálny zásah operátora, čo je vlastnosť, ktorú zaručuje aj inštalácia komponentov spoločnosti Murrelektronik. Manažér pre aizáciu spoločnosti Dema Mario Cambiaso hovorí:

„Riešenia spoločnosti Murrelektronik výrazne znižujú množstvo vedenia káblov, čo šetrí čas. Stroje spoločnosti Dema sa zostavujú v našej dielni, rozoberajú na prepravu a potom nainštalujú na mieste zákazníka, čím sa ušetrí trojnásobok času.

Výhody jednoduchosti sa zdvojnásobujú, pretože to nielenže zjednodušuje situáciu nám, ale aj našim zákazníkom, pre ktorých sú činnosti spravovania strojov intuitívnejšie, najmä počas inštalácie a údržby. Murrelektronik ponúka pohotovú a účinnú podporu pri udržaní produktivity na najvyššej úrovni.“ Dema často vyberá elektronické komponenty spolu so zákazníkom vo fáze štúdie. Pri tomto projekte boli výhody spolupráce so spoločnosťou Murrelektronik ešte zreteľnejšie. Cambiaso usudzuje: „Systém bol nainštalovaný na diaľku podľa pokynov našich technických manažérov a fázy návrhu a inštalácie sa zjednodušili zredukovaním vedenia káblov, čo nám umožnilo úspešne zdolať túto výzvu. Okrem toho, zredukované vedenie káblov výrazne znížilo aj spotrebu medi. Dema si veľmi pozorne vyberá svojich dodávateľov a v spoločnosti Murrelektronik nachádza dôležitého spojenca, pokiaľ ide o spoľahlivosť, účinnosť a podporu.“

Murrelektronik Slovakia s. r. o.

Mýtna 48, 81107 Bratislava, SLOVAKIA

www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351