Perfektné zosietenie v poli- Tree-M od Murrelektronik

Tree-M Spravované sieťové prepínače IP67 spoločnosti Murrelektronik zabezpečujú rýchlu dátovú komunikáciu a perfektné zosietenie. Poskytujú rozsiahle diagnostické funkcie a prispievajú k rýchlemu odstraňovaniu chýb. Umožňujú markantné redukovanie drahých prestojov.

Spravované prepínače sú kompaktné a plne zapuzdrené. Vďaka tomu sú robustné a vykazujú dlhú životnosť. Možno ich využívať v priemyselnej prevádzke, v špinavom a drsnom prostredí. Pripojovacia technika M12 je vyhotovená vodotesne so stupňom krytia IP67. Premiestnením sieťovej technológie do poľa sa ušetrí cenné miesto v spínacej skrini.

Vďaka webovému rozhraniu s možnosťou praktického a intuitívneho ovládania sa skracuje doba potrebná na uvedenie do prevádzky.

Spravované sieťové prepínače poskytujú rozsiahle diagnostické možnosti s funkciou sieťovej štatistiky. Automatické zobrazenie topológie umožňuje rozpoznanie výpadkov jednotlivých vetiev. Identifikovanie porúch a kanálových strát redukuje prestoje. Webový server zariadenia umožňuje rozpoznávať aj tzv. plazivé chyby.

Veľký dôraz je pri prepínačoch orientovaný na bezpečnosť siete. Administrácia je chránená heslom, okrem toho prepínače aicky registrujú neznámych používateľov a používateľov bez príslušného oprávnenia.

Spravované sieťové prepínače spoločnosti Murrelektronik predstavujú cenovo výhodnú možnosť zhromažďovania snímačov založených na báze EtherNet.

Variant špeciálne pre ProfiNet

Nový variant prepínačov Tree Managed ProfiNet od Murrelektronik podporuje komunikačný systém ProfiNet v súlade s Conformence Class B (trieda zhody B) a prostredníctvom súboru GSDML sa dá do jednoducho uviesť do prevádzky aj cez portál TIA od spoločnosti Siemens.

Uvedenie do prevádzky je možné v priebehu krátkej doby vďaka aickému zadaniu názvu zhora nadol. Vďaka integrovanému rozpoznávaniu topológie ProfiNet a priorizovaniu telegramov ProfiNet je zabezpečené výrazné zvýšenie dostupnosti siete.

Výrazným bodom k dobru v oblasti údržby je skutočnosť, že vďaka aickému zadávaniu názvov strojov a zariadení do systému ProfiNet je možný po výmene modulu okamžitý opätovný nábeh. Podstatný bonus z hľadiska dostupnosti zariadenia spočíva v možnosti realizovať pomocou prepínačov ProfiNet aj kruhové topológie (redundancia médií MRP). Zabezpečená je tým redundancia v inštalácii.

Navštív našu stránku Murrelektronik a zisti viac!

Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 3211 1127