Súčiastky Murrelektronik v aizácii divadla

Zobudiť čaro divadla k životu

Divadlo je miesto plné čarov. Ožívajú príbehy plné fantázie a vtiahnu publikum do sveta kúziel. Herci ,scény na javisku a rekvizity nás posunuli do cudzieho, napínavého, ale nového sveta. A nezávisle od toho, či ide o vystúpenie žiackeho súboru alebo vysoko profesionálnu šou na Broadwayi v New Yorku alebo v londýnskom divadle West End - potrebuje talenty a nadšenie mnohých ľudí, aby sa predstavenie úspešne zrealizovalo.

aizácia divadla
FOTO: © Johan Persson

Automatizačné systémy sú dôležitými prvkami v divadelnej produkcii. Režiséri a kreatívni tvorcovia chcú ponúknuť svojim divákom ultimatívny zážitok. Aby sa ich nápady premietli do skutočnosti, potrebujú často podporu vysoko kvalifikovaných inžinierov. Nikto to nevie lepšie ako Rob Raskovsky so svojím kolektívom firmy Absolute Motion Control. Jeho firma má sídlo v Londýne a špecializuje sa na aizačné riešenia na mieru pre najlepšie šou na West End a na turné. Osobitná výzva: Špeciálne efekty v divadle musia fungovať na rozdiel od televízie alebo kina okamžite a bezchybne, v správnom okamihu, každý večer - a často mnoho rokov. Za javiskom zdokonaľujú inžinieri a experti na aizáciu techniku, aby sa spoľahlivo podarili výjavy na scéne.

Firma Absolute Motion Control sleduje dva obchodné modely. Firma vyvíja na jednej strane štandardné zariadenia, ktoré sa prenajímajú zábavnému priemyslu. Cez skriňové rozvádzače sa riadia pohyby servomotorov s jednou alebo štyrmi osami. Je dôležité, aby boli tieto štandardné zariadenia robustné a mali dlhú životnosť. Aby prispeli k ekonomickému úspechu, musia sa dať používať pre širokú paletu divadelných efektov a musí sa dať s nimi flexibilne manipulovať. Okrem toho vyrába firma Absolute Motion Control systémy, ktoré sú zamerané špeciálne na potreby zákazníkov. Tieto zariadenia sa musia často integrovať v krátkom časovom horizonte, spĺňať prísne technické požiadavky, okrem toho nesmú presiahnuť rozpočet. Je silnou stránkou firmy Absolut Motion Control, že dokáže presne zvládnuť túto kombináciu.

Rob Raskovsky narazil v internete na online obchod a tým na súčiastky spoločnosti Murrelektronik. Bol na prvý pohľad nadšený, že sa mohol informovať na ceny a stiahnuť si rozsiahlu dokumentáciu. Pomocou šikovnej vyhľadávacej funkcie a precíznych filtrov na obmedzenie výsledkov vyhľadávania našiel veľmi rýchlo požadované súčiastky. Tiež prvé telefonáty s tímom spoločnosti Murrelektronik vo Veľkej Británii boli veľmi dobré. Pretože divadelná aizácia nie je práve typická pre používanie súčiastok spoločnosti Murrelektronik, všimol si ihneď Rob Raskovsky, že technici na druhej strane vedenia boli fascinovaní používaním súčiastok. Nadšene sa zhodli na tom, že objavili najlepšie riešenie aizácie pre túto zákazku.

Riešenia firmy Absolute Motion Control umožňujú ľuďom, pracujúcim v divadelníctve, presadzovanie špeciálnych efektov, ktoré vtiahnu publikum do sveta kúziel.

Skriňový rozvádzač s regulátorom pohybu pre servomotory sa pritom používa rozmanitým spôsobom. Motory sú napríklad spojené s navijakmi, aby sa dali nastaviť prvky na javisku. Posúvajú napríklad kulisy na javisku alebo nimi pohybujú hore a dole, pred alebo späť za oponu. V niektorých prípadoch ožívajú rekvizity pomocou motorov. Napríklad sa dá posunúť na javisko truhla, otvoriť kryt, dajú sa pohybovať dosky a aicky uzatvárať a otvárať žalúzie.

Správna kombinácia pre perfektné riešenie

Automatizačné zariadenia, ktoré sa pravidelne prenajímajú, potrebujú súčiastky, ktoré majú dlhodobú životnosť, sú flexibilné, jednoducho sa integrujú a sú mimoriadne efektívne.

Firma Absolute Motion Control sa preto rozhodla používať spínacie sieťové adaptéry Emparro od spoločnosti Murrelektronik. So stupňom účinnosti 95 percent patria k najefektívnejším súčiastkam svojho druhu na trhu. Nízky vznik tepla chráni susediace súčiastky v skriňovom rozvádzači pred negatívnymi tepelnými vplyvmi, ktoré negatívne pôsobia na ich životnosť. Celé používanie profituje vo forme dlhšej životnosti. Pomocou funkcie Predictive-Maintenance spínacích sieťových adaptérov Emparro môže firma Absolute Motion Control a jej zákazníci kontinuálne kontrolovať parametre ako teplota, zaťaženie alebo počet spustení. V prípade potreby sa dá súčiastka predvídavo vymeniť.

Okrem toho sa spolieha firma Absolute Motion Control na inovovaný systém kontroly prúdu Mico Pro spoločnosti Murrelektronik. Je potrebného iba málo mesta v skriňovom rozvádzači, a tak môže udržiavať firma kompaktné nielen štandardné, ale aj špecifické skriňové rozvádzače zákazníka. Jednotlivé moduly Mico Pro dokáže Rob Raskovsky a jeho zamestnanci jednoducho podkladať a navzájom spojiť. Modul je perfektne vhodný na kontrolu prúdu nízkonapäťových dielov. Pretože je Micro Pro ovládané riadením, dokáže dimenzovať firma Absolute Motion Control svoje skrine tak, aby sa mohli dostať k informáciám tiež zamestnanci s nie úplne obsiahlymi znalosťami aizačných procesov. Mico Pro kontroluje každý jeden kanál a poskytuje precízne diagnózy samostatných kanálov. Je to dôležité, lebo sa vždy pripoja ku kanálom iné mechanické prvky. Pokiaľ vznikne problém, dá sa rýchlo identifikovať a takisto rýchlo odstrániť.

Pri elektrickom zapájaní zariadení používa tím firmy Absolute Motion Control prednostne rozvody M12 spoločnosti Murrelektronik. Tieto káble sú vopred zapojené sú testované spoločnosťou Murrelektronik na 100 percent ešte predtým, než opustia podnik. Stará sa to o vysokú bezpečnosť a zabraňuje výpadkom spôsobených zlou kvalitou vodičov. Pre firmu Absolute Motion Control je veľkou výhodou, že vodiče z programu káblov Murrelektronik, aj keď nie sú práve na sklade, sa vyrobia a zašlú v priebehu 48 hodín po doručení objednávky. Prichádzajú preto v okamihu, kedy sú potrebné - firma Absolute Motion Control tak dokáže ponúknuť svojim zákazníkom krátke dodacie doby a vysokú spoľahlivosť pri zákazkách.

E-shop Murrelektronik | Výber zo širokého sortimentu súčiastok Murrelektronik

Rob Raskovsky a jeho kolegovia informujú o veľmi pozitívnych skúsenostiach so spoločnosťou Murrelektronik: „Všetky súčiastky, ktoré používame, sú viac než len štandard a poskytujú množstvo funkcií – od spínacích sieťových adaptérov s nízkym vznikom tepla cez efektívne moduly Mico-Pro až po vodiče a zásuvné spoje, ktorým môžeme jednoducho dôverovať. Súčiastky nám pomáhajú pri výzve, prispôsobiť naše riešenia potrebám zákazníkov. A prispievajú k tomu, aby sme urobili naše systémy bezpečnejšie do budúcnosti."

Firma Absolute Motion Control má v odvetví prvotriedne meno, lebo intenzívne a konštruktívne spolupracuje s inými poskytovateľmi služieb. Zabezpečí sa tak, že zákazníci získajú kompletné riešenia, pri ktorých vzájomne harmonizujú aizácia, osvetlenie a zvuková technika. S týmto systematickým prístupom objavil Rob Raskovsky a jeho kolegovia zaujímavú oblasť - a flexibilita súčiastok Murrelektronik im pomáha, aby sa prezentovali tiež v budúcnosti s atraktívnymi riešeniami na trhu.

Ak sa opýtate Roba na najobľúbenejší aspekt jeho práce, pripadá mu byť odpoveď ľahká:

„Rozmanitosť špecifických riešení je tou najlepšou inšpiráciou. Je mimoriadne zaujímavé nájsť riešenie pre problém, ktorý sa perfektne hodí s ohľadom na technické, finančné a tiež časové okolnosti. Hľadáme túžobne správnu kombináciu pre perfektné riešenie. “ Najobľúbenejšiu hru Rob nemá, „ale bolo neskutočne zábavné, spolupracovať pri šou ako ‚Waitress‘ a ‚Come from Away‘.“

Pre viac info klik na www.murrelektronik.sk  Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351