SPINEA | Jednotka rotačného pohonu s motorom Siemens integrovaná do riadiaceho systému KUKA

Autor: Ing. Slavomír Sedlák - segmentový špecialista v SPINEA, s.r.o.

Spoločnosť SPINEA ® spolu so spoločnosťou Siemens pripravila presnú rotačnú pohonovú jednotku, ktorú je možno integrovať priamo do riadiaceho systému polohovadiel robotických buniek spoločnosti KUKA a do riadiaceho systému spoločnosti Siemens.
Spinea Siemens

Spoločnosť SPINEA ® spolu so spoločnosťou Siemens pripravila presnú rotačnú pohonovú jednotku, ktorú je možno integrovať priamo do riadiaceho systému polohovadiel robotických buniek spoločnosti  KUKA a do riadiaceho systému spoločnosti Siemens. Technickým cieľom bolo vytvoriť maximálne kompaktný celok s minimálnymi modifikáciami štandardných produktov bez masívnej príruby a bez spojky. Týmto  sa dosiahla maximálna dostupnosť a minimálna cena.

Výhodou je taktiež možnosť dodávať aj minimálne množstvá za bezkonkurenčné ceny.

Postupne bol vytvorený koncept  ucelenej  rady  produktov na báze SPINEA ® produktovej série G a T a Servomotorov 1FK70... série spoločnosti Siemens. Táto rada  je ponúkaná v rozsahu torzných momentov od 35 do 7000 Nm. Jednou z dominantných výhod je vyrobiteľnosť pre rôzne aplikácie s extrémnymi požiadavkami na technické parametre. Je to predovšetkým presnosť, ale je možné pripraviť špeciálny reduktor pre  aplikácie s vysokou účinnosťou a malým rozbehovým momentom. Napriek tomu, že sa jedná o hraničné požiadavky na technické vlastnosti, sme schopní ich dosiahnuť s minimálnym dopadom na koncovú cenu produktu.

SPINEA motion

Určite ťa bude zaujímať: KR 16 – výsledok najúspešnejšieho kooperačného projektu v histórii spoločnosti SPINEA ®