Snímače farby | Vnímajte farebné rozdiely s TRUE COLOR BFS

Snímače farby | Čo je to farba a ako ju definovať?

Svetlo, čiže elektromagnetické žiarenie pokladáme za najrýchlejší prenos energie vo vesmíre.

Viditeľná zložka svetla je definovaná v rozmedzí vlnovej dĺžky od cca. 380 nm (fialová) až po 780 nm (červená). Jedná sa o časť svetla, ktorú dokážeme ľudským zrakom zachytiť a následne spracovať. Vnímanie farieb je veľmi subjektívne, nakoľko sa jedná o psychofyziologický vnem. Ako teda zabezpečiť exaktnú interpretáciu farieb? Ako zabezpečiť opakovateľnosť a stabilitu procesu, obzvlášť v dobe, kedy možno práve špecifický odtieň výrobku zabezpečuje konkurenčnú výhodu, alebo exkluzivitu na trhu?

V dobe digitalizácie, ako aj príchodom štvrtej priemyselnej revolúcie a rastúcimi nárokmi na kvalitu a efektivitu výroby, sa ako BALLUFF snažíme neustále prichádzať s inovatívnymi riešeniami v oblasti automatizácie. So zameraním na priemyselné rozlišovanie farieb objektov, vám predstavujeme naše snímače farby BFS.

Snímače farby BFS

 

Čím sú snímače farby BFS výnimočné?

Jedná sa o všestranné zariadenia, spektrofotometre s technológiou TrueColor,

...ktoré dokážu detekovať minimálne rozdiely vo farebnom odtieni na rôznych povrchoch a zabezpečiť tak spoľahlivú identifikáciu objektívnym spôsobom.

Naše snímače farby BFS sú osadené bielym LED zdrojom svetla, vďaka ktorému disponujú vyhodnocovaním v širšom farebnom spektre. V kombinácii s CIELAB, jedným z najvšestrannejších farebných priestorov, ktorý definuje jednotlivé farby v závislosti na ich polohe v priestore a vytvára tak 3D farebný model, naše snímače dosahujú, či dokonca presahujú vlastnosti ľudského oka.

Pre technicky náročnejšie aplikácie ponúkame snímače s možnosťou osadenia optickými vláknami, sklenými alebo plastovými a to až do dĺžky 5 metrov. Tie je následne možno zakončiť objektívom pre dodatočnú úpravu rozsahu snímania, či už na pevne stanovenú vzdialenosť, alebo špeciálnym objektívom s možnosťou individuálneho ručného nastavenia. Vďaka tomu dokážeme pokryť množstvo aplikácií, v rozmedzí od 7 až do 400 mm.

Možno si kladiete otázku, čo v prípade potreby vysoko rýchlostného snímania farieb. Samozrejme mysleli sme aj na to a z toho dôvodu máme v ponuke alternatívu, so spínaním rýchlosťou až 1500Hz.

Snímače farby BFS a ich možnosti nastavenia  

Za účelom zabezpečenia jednoduchej integrácie, ponúkame variantu s rozhraním IO-Link, ktorá zvládne nastavenie až 255 farieb + pozadie, napríklad aj za pomoci nášho Balluff Engineering Tool softvéru, alebo variantu s rozhraním RS-232 s možnosťou nastavenia 7 farieb v prehľadnej PC aplikácii BFS33MTool. Vďaka nej si nastavíte Váš senzor pohodlne a rýchlo.

Snímače farby - nastavenie snímačov BFS

Stabilné napájanie je kľúčom k úspechu

Ako ho však dosiahnuť?

Optimálne jedným z našich sieťových zdrojov s rozhraním IO-Link.

Nezískate tým len potrebnú energiu pre vaše zariadenia, ale aj kompletné diagnostické informácie o stave zdroja, ako sú jeho teplota, zaťaženie, stupeň opotrebenia, odhadovaná životnosť, prevádzkové parametre a história. Vizualizujte potrebné dáta na obrazovke a vyrazte v ústrety Priemyslu 4.0.

sieťový zdroj s IO-Link

Autor: Balluff Slovakia s.r.o. · Blagoevova 9 · 851 04 Bratislava

Napíš nám na našu Balluff podporu.

 

Pozri si tiež: Snímač kondícii BCM ako hlavný nástroj pre condition monitoring a zber dát 
Navštív stránky Balluff a nájdi si svoj produkt …