pondelok , december 16 2019
Domov / NEWS Automatizácie / Výkonné 24 V uchopovače malých dielov s rozhraním IO-Link | SCHUNK EGP

Výkonné 24 V uchopovače malých dielov s rozhraním IO-Link | SCHUNK EGP

Výkonné 24 V uchopovače malých dielov s rozhraním IO-Link | SCHUNK EGP 

SCHUNK EGP Kompaktný mechatronický 24 V uchopovač malých dielov SCHUNK EGP s rozhraním IO-Link umožňuje flexibilné procesy v rámci rýchlych aplikácií Pick & Place. Je založený na medzičasom už mnohokrát osvedčenom uchopovači SCHUNK EGP a podobne ako on boduje vysokou rýchlosťou a súčasne vysokou uchopovacou silou. Vo verzii s IO-Link spĺňa tento elektrický uchopovač malých dielov štandard IO-Link Class B, vhodný pre zvýšenú spotrebu elektrického prúdu, pričom ho možno priamo spojiť s IO-Link Class B Master. Jeho uchopovacie prsty sú pri každom cykle ľubovoľne polohovateľné, čo zaručuje maximálnu flexibilitu.

Vďaka prednastaveniu polohy možno takisto dosahovať najkratšie doby cyklov. Uchopovaciu silu možno pomocou softvérových nastavení v štyroch stupňoch individuálne prispôsobiť príslušnému obrobku, vďaka čomu možno manipulovať aj s dielmi citlivými na deformáciu. V rámci povolenej dĺžky prstov zostávajú uchopovacia sila a uchopovacia rýchlosť naprieč celým zdvihom približne konštantné. Polohu prstov uchopovačov možno pomocou integrovaného meracieho systému zisťovať naprieč celým zdvihom, takže pre monitorovanie polohy nie sú potrebné žiadne externé snímače. Práve naopak: kedykoľvek možno snímať aj medzipolohy alebo meniace sa veľkosti obrobkov. Integrovaný diagnostický nástroj neustále monitoruje napätie, prúd, teplotu a stav uchopovača a automaticky prenáša chyby do nadradeného riadenia. Do tohto nástroja môžu prevádzkovatelia zariadenia v prípade potreby uložiť aj intervaly údržby. Keďže kompletná elektronika uchopovača SCHUNK EGP je priestorovo úsporne integrovaná v jeho vnútri, nevyžaduje si žiadne miesto v riadiacej skrini. Bezkefkové a tým pádom bezúdržbové servomotory a bezvôľové predinštalované vedenia s krížovými valčekmi zaručujú vysoký stupeň efektivity, konštantnú uchopovaciu silu po celej dĺžke prstov a robia z uchopovača SCHUNK EGP s IO-Link dynamického, presného a výkonného experta na náročnú manipuláciu s malými a stredne veľkými dielmi.

Čo je IO-LINK? Čítaj viac …

Podobne ako jeho predchodca, pneumatický uchopovač SCHUNK MPG-plus, možno aj uchopovač EGP priskrutkovať resp. zaskrutkovať z bočnej alebo dolnej strany, vďaka čomu sa zvyšuje flexibilita pri navrhovaní zariadenia. Pre zvýšenie dynamiky a energetickej efektivity nadradeného zariadenia pozostáva teleso uchopovača zo špeciálneho vysoko výkonného hliníka. Pri navrhovaní bol navyše dôsledne eliminovaný prebytočný materiál. Pick & Place expert dokonale zapadá do sortimentu pre modulárnu vysoko výkonnú montáž od spoločnosti SCHUNK. Spĺňa stupeň ochrany IP30 a je vhodný pre najrôznejšie použitia v oblasti montáže a manipulácie s malými dielmi. Uchopovač malých dielov s IO-link bude spočiatku k dispozícii v konštrukčných veľkostiach 40, 50 a 64 so zdvihom prsta 6 mm/8 mm/10 mm a maximálnymi uchopovacími silami 140 N/210 N/300 N. Presnosť opakovania je počas uchopovania 0,02 mm a počas nastavovania polohy prstov uchopovača 0,1 mm až 0,2 mm. Táto presnosť závisí od toho, či sa presun do polohy vykonáva z jedného alebo dvoch smerov. Uchopovač je vhodný pre manipuláciu s dielmi s hmotnosťou do 0,7 kg/1,05 kg/1,25 kg. Popri verzii s IO-Link je tento 24 V uchopovač podobne ako doteraz k dispozícii aj s ovládaním prostredníctvom digitálnych vstupov/výstupov.

Autor: SCHUNK

SCHUNK Intec s.r.o. 
Levická 7 
SK-949 01 Nitra

Pozri taktiež:

Digitalizácia uchopovania

SPS 2019: Digitalizácia uchopovania

Digitalizácia uchopovania: „Digitálna technológia a metódy umelej inteligencie spôsobia prevrat v montáži a manipulácii v nasledujúcich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X