Schaeffler dokazuje svoj priekopnícky duch, inovačnú silu a výrazne formuje plne elektrickú budúcnosť DTM

  • Schaeffler je novým partnerom pre inovácie v sérii DTM (Deutscher Tourenwagen-Master, Nemecký šampionát cestných vozidiel).
  • Schaeffler ako preferovaný technologický partner prispieva k elektrifikácii DTM systémami elektrického pohonu a technológiou steer-by-wire.
  • Matthias Zink: „Spolupráca je dokladom priekopníckeho ducha a inovačnej sily a podčiarkuje našu ambíciu formovať ako technologický partner pokrok, ktorý hýbe svetom.“
  • Nové motto „We pioneer motion”: partnerstvo podčiarkuje ambíciu posúvať ako technologický partner pokrok vpred.

+ VIDEO na konci : )

Herzogenaurach | 6. november 2020 | V rámci posledného pretekárskeho víkendu DTM 2020:

Schaeffler prezentuje, ako bude vyzerať budúcnosť DTM: je zelená a elektrická.

Ako nový partner pre inovácie série DTM predstavila spoločnosť  Schaeffler spolu so zastrešujúcou organizáciou ITR (Internationale Tourenwagen Rennen e.V.) na Hockenheimringu demonštračné vozidlo, ktoré disponuje  štyrmi pohonmi od spoločnosti Schaeffler napájané elektrickou batériou, jeden pre každé koleso, a je vybavené technológiou steer-by-wire Space Drive. S prototypom jazdí pilot formuly E Daniel Abt a dvojnásobný šampión DTM Timo Scheider, ako aj ambasádorka značky Schaeffler Sophia Flörsch.

„Tešíme sa na toto partnerstvo“, hovorí Matthias Zink, člen predstavenstva za Automotive Technologies v Schaeffler. „Naše inovatívne technológie elektrického pohonu prinášajú víťazstvá vo formule E už od roku 2014 a v súčasnosti sa už používajú aj v sériovo vyrábaných vozidlách. Spolupráca je dokladom priekopníckeho ducha a inovačnej sily a podčiarkuje našu ambíciu formovať ako technologický partner pokrok, ktorý hýbe svetom.“

Demonštračné vozidlo má výkon takmer 1 200 PS

0018DC6C DTM

Demonštračné vozidlo, ktoré jazdí na Hockenheimringu, má s 880 kW výkon takmer  1 200 PS, čo je takmer dvojnásobne viac, ako majú súčasné vozidlá DTM (vyše 450 kW). Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 2,4 sekundy a je tak približne o 0,4 sekundy rýchlejšie ako súčasné vozidlo Schaeffler BMW M4 DTM. Vozidlo disponuje technológiou steer-by-wire  Space Drive, ktorá sa už v motoristickom športe osvedčila, ako aj integrovanou reguláciou jazdnej dynamiky pre riadenie štyroch motorov. Vo svojej funkcii vývojovej platformy pre elektrické DTM sú na rok 2021 plánované vystúpenia v rámcovom programe DTM. Od roku 2023 by potom DTM mohla byť plne elektrickou pretekárskou sériou.

DTM Schaeffler

„We pioneer motion“. Schaeffler miluje partnerstvá, najmä vtedy, keď podporujú technológie budúcnosti.

Len nedávno spoločnosť Schaeffler ako globálny dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel zahájila novú imidžovú kampaň s cieľom upevniť pozíciu podnikovej značky Schaeffler a komunikovať nové motto „We pioneer motion“. Centrom kampane je koncept „Green makes the difference“, ktorý symbolizuje priekopnícku rolu Schaeffler v oblasti pohybu. Matthias Zink: „Partnerstvo s DTM sa k spoločnosti Schaeffler perfektne hodí. Ako priekopníci chceme napredovať, provokovať status quo a posúvať hranice, a tým dosiahnuť zmeny.“

Ďalšie informácie o kampani nájdete na stránke „We pioneer motion“.

Skupina Schaeffler – We pioneer motion

Už viac ako 70 rokov skupina Schaeffler ako celosvetový líder medzi dodávateľmi pre automobilový a ostatný priemysel posúva vpred vynálezy a vývoj v oblastiach pohybu a mobility. Prostredníctvom inovatívnych technológií, produktov a služieb pre pohony efektívne z hľadiska CO2, elektromobilitu, Priemysel 4.0, digitalizáciu a obnoviteľné energie je táto spoločnosť spoľahlivým partnerom pre efektívnejší, inteligentnejší a udržateľnejší pohyb a mobilitu. Technologická spoločnosť Schaeffler vyrába presné komponenty a systémy pre hnacie ústrojenstvo a podvozky, ako aj riešenia valivých a klzných ložísk pre množstvo priemyselných použití. V roku 2019 dosiahla skupina Schaeffler obrat vo výške cca 14,4 miliárd eur a so svojimi takmer 84 200 zamestnancami je jedným z najväčších rodinných podnikov na svete. S takmer 2 400 prihlásenými patentmi v roku 2019 obsadila spoločnosť Schaeffler podľa DPMA (Nemecký úrad pre patenty a značky) 2. miesto spomedzi najinovatívnejších spoločností Nemecka.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo je to E-mobilita?

Autor:

Schaeffler Skalica, spol. s r.o. | Dr. G. Schaefflera 1 | 909 01 Skalica | Slovenská Republika / Slovakia (EU)