Roboty doručujúce jedlo počas krízy COVID-19 +VIDEO

Robotická doručovacia služba v meste Milton Keynes vo Veľkej Británii tvaruje budúcnosť doručovania malých balíčkov a jedla autonómnymi vozidlami. Veľká príležitosť sa im naskytla práve teraz počas pandémie COVID-19.

Doručovacie roboty firmy Starship Technologies

Služba pochádza z dielní Starship Technologies, založenej v roku 2014 bývalými spoluzakladateľmi Skype. Spomínané roboty majú veľkosť prenosnej chladničky, jazdia na šiestich kolesách a doteraz poskytlo donášku jedla pre takmer 200 000 ľudí bez ľudského zásahu. Spoločnosť začala donášať pre ľudí, ktorí musia dodržovať osobnú karanténu v dôsledku globálnej pandémie ochorenia COVID-19.

Obyvatelia Milton Keynes (GB) si jednoducho stiahnu aplikáciu, kde si objednajú menší nákup zo supermarketu, ktorý sa zabalí a naloží pre roboty. Tie následne doručia objednávku priamo k zákazníkovi.

Starosta mesta Sam Crooks si myslí, že takáto služba oslovila najmä mladšiu generáciu a takto predchádza riziku nakazenia.

Ľudia nedodržujú odporúčania ohľadom vychádzania z domu a práve takéto aktivity sú ideálnym spôsobom zaobstarania základných potrieb bez nutnosti výjsť von.

Šéf britskej časti Starship Technologies Andy Curtis povedal, že videli vznik veľkého dopytu, odkedy začali pred dvomi rokmi operovať v Milton Keynes.

Sme nadšení, že obyvatelia využívajú túto nízkonákladovú a praktickú službu tu, v Milton Keynes, a dúfame, že naša služba urobí z tohto mesta ešte príťažlivejšie miesto pre život.

Starship Technologies dúfajú, že expandujú naprieč Veľkou Britániou a USA. Vychádzajú z oslovení mnohých prevádzok a obchodov na nadviazanie partnerstva. Jedná sa o predajne potravín, reštaurácie alebo iné donáškové služby.

Naše roboty doposiaľ doručili vyše 100 000 donášok a najazdili viac ako 800 000 km. Robíme všetko preto, aby sme udržali donášky a našich zamestnancov v bezpečí. Neustále pracujeme s odborníkmi na procesoch spojených s dezinfekciou.

Zdroj: industryeurope.com

Autor: Michal Paľo