KONIEC: Priekopník kolaboratívnych robotov Rethink Robotics KONČÍ!

September 2011. Rok, v ktorom Rodney Brooks predstavil "Baxtra", robota, ktorý mal navždy zmeniť spôsob výroby. Prišla však jeho najťažšia časť: predaj!

Spoločnosť Rethink Robotics, výrobca kooperujúcich robotov Baxter a Sawyer zatvára dvere svojej výroby (3. Október 2018).  Rethink Robotics bola založená v roku 2008 a do dnešného dňa po desať ročnom úsilí nedokázala dosiahnuť stanovené ciele spoločnosti týkajúce sa predaja.

Rodney Brooks však prehlasuje "Som hrdý na to, že sme priemyselných robotov navždy zmenili a vyviedli ich von z klietky!"

 

“I am most proud that we changed industrial robots forever, bringing them out of the cage and making them so that ordinary people could get robots to do new tasks and to tweak what they were doing without writing or reading a single line of code.

Rodney Brooks

CEO Rethink Robotics Scott Eckert:

"Môžem potvrdiť, že správa je pravdivá, Rethink Robotics zatvoril svoje dvere," píše Eckert. "Boli sme priekopníkmi a inovátormi v priemysle a sme zodpovední za vytvorenie novej kategórie robotov, ale bohužiaľ sme nedosiahli dosť úspechov na trhu, ktorých sme zamýšľali.

Zdroj: