ABB odhaľuje pomocou PixelPaint budúcnosť originálneho lakovania automobilov

PixelPaint | technológia uznaná ako priekopnícka inovácia

Nájdeme mnoho jedincov, ktorí chcú svoje automobily odlíšiť od tých ostatných. Práve lak a rôznorodé vzory na karosérii automobilu ich robia odlišnými. V skutočnosti ide o vcelku náročný proces, kedy sú vozidla podrobené lakovacej linke aspoň dvakrát. Maskovanie karosérie si zvyčajne vyžaduje približne niekoľko operátorov za smenu.

Inovatívne riešenie PixelPaint od ABB obsahuje vysokotlakovú atramentovú hlavu s vysokým DPI, balík riadenia dávkovania a ľahko použiteľný programovací softvér RobotStudio®.

Pixelpaint môžeme prezentovať ako bunku obsahujúcu dvoch robotov ABB IRB 5500.

Táto technológia tlačí farbu priamo na cieľové miesto pomocou špeciálne vyvinutej hlavy namiesto bežného spôsobu aký poznáme, teda striekanie farby na karosériu.

Bez potreby maskovania alebo odstraňovania maskovania je možné vykonať takéto lakovanie v jednom prechode, teda nanášanie rôznych farieb v jedno mčase, čím sa skráti doba cyklu približne o 50 percent.

Riešenie PixelPaint bolo na výročnej konferencii SURCAR v Cannes v júni 2019 uznané ako priekopnícka inovácia s ocenením „Technology“. SURCAR je fórum venovaná špecialistom z oblasti lakovania.

Prečítaj si tiež: 3 dôvody, prečo je programovanie robotov NÁROČNÉ

ZDroj: ABB

Autor: Miroslav Matúš | Daily Automation