BUDÚCNOSŤ Priemyslu? Dokonalá súhra Boston Dynamics & OTTO

(Waltham, MA - 3. marca 2020) - Boston Dynamics, svetový líder v oblasti mobilných manipulačných robotov, a OTTO Motors, líder v priemyselných autonómnych mobilných robotoch, dnes predstavili ukážku budúcnosti aizácie skladov. Vo videu, ktoré bolo dnes zverejnené, môže "priemyselný" robot spoločnosti Boston Dynamics vnímať svoje okolité prostredie a spolupracovať s mobilným robotom (AGV) od spoločnosti OTTO.

Minulý rok spoločnosť Boston Dynamics oznámila svoje úsilie o snahu uspieť v oblasti mobilnej aizačnej technológie. Konkrétne vývojom vlastného robotického systému (Handle) spolu s inteligentným vision systémom (Pick). Odvtedy tím integroval uvedený Pick priamo do robota Handle. Práve softvér Pick je podľa Boston Dynamics celosvetovo predávaným vision systémom do priemyslu.

Pozri tiež článok: Čína kupuje dánskych robotov na boj proti koronavírusu

Vytvorili sme koncept heterogénnej flotily robotov, ktorí sú základom distribučných centier. Tie majú poskytovať flexibilnejšie riešenie aizácie skladov,“ uviedol viceprezident spoločnosti Boston Engineering pre produktové inžinierstvo Kevin Blankespoor. "

Samozrejme pokračujeme v rozširovaní schopností robota Handle a optimalizácii interakcie s inými robotmi, ako je napríklad OTTO 1500."  Je vzrušujúce spolupracovať so špičkovými robotickými spoločnosťami, ako je Boston Dynamics,“ povedal Ryan Gariepy, CTO a spoluzakladateľ spoločnosti OTTO Motors.

Zdroj: https://www.bostondynamics.com/