ABB uvádza na trh novú generáciu robotickej riadiacej platformy OmniCore

ABB Robotics dnes predstavila OmniCore™, inteligentnú aizačnú platformu, ktorá je rýchlejšia, presnejšia a udržateľnejšia, s cieľom posilniť, zlepšiť a zabezpečiť budúcnosť podnikov.

  • Platforma zvyšuje produktivitu a flexibilitu podniku prostredníctvom rýchlejšej, presnejšej a autonómnejšej aizácie
  • Výsledok strategickej investície vo výške 170 miliónov USD do riadiacej platformy pre robotiku novej generácie s cieľom urýchliť pokročilú a udržateľnú aizáciu
  • Unikátna architektúra s jedným riadením integruje kompletný sortiment hardvéru a softvéru ABB Robotics

Platforma OmniCore, ktorá je výsledkom investície vo výške viac ako 170 miliónov dolárov do robotiky novej generácie, predstavuje zásadnú zmenu na modulárnu a perspektívnu riadiacu architektúru. Umožní úplnú integráciu systémov umelej inteligencie, senzorov, cloudu a okrajových výpočtových systémov na vytvorenie najpokročilejších a autonómnych robotických aplikácií.

"Pre našich zákazníkov je aizácia strategickou požiadavkou, pretože hľadajú väčšiu flexibilitu, jednoduchosť a efektivitu v reakcii na globálne megatrendy, ako sú nedostatok pracovných síl, neistota a potreba udržateľnejšej prevádzky," povedal Sami Atiya, prezident obchodnej oblasti ABB Robotics & Discrete Automation. "Vďaka vývoju pokročilej mechatroniky, AI a vizuálnych systémov sú naše roboty dostupnejšie, schopnejšie, flexibilnejšie a mobilnejšie než kedykoľvek predtým. Čoraz viac však musia tiež bezproblémovo spolupracovať s nami aj navzájom, aby prevzali viac úloh na viacerých miestach. Preto uvádzame na trh OmniCore, nový míľnik v našej 50-ročnej histórii v oblasti robotiky; unikátnu, jednotnú riadiacu architektúru - jednu platformu a jeden jazyk, ktorý integruje celý rad nášho popredného hardvéru a softvéru.“

Omnicore, líder vo svojej triede, poskytuje pre robot presnosť dráhy na úrovni menšej ako 0,6 mm, pričom viaceré roboty bežia vysokou rýchlosťou až 1 600 mm za sekundu. To otvára nové možnosti aizácie v presných oblastiach, ako je oblúkové zváranie, montáž displejov mobilných telefónov, lepenie a rezanie laserom. Celkovo OmniCore umožňuje robotom pracovať až o 25 percent rýchlejšie a spotrebovať až o 20 percent menej energie v porovnaní s predchádzajúcim riadiacim systémom ABB.

OmniCore je postavený na škálovateľnej, modulárnej riadiacej architektúre, ktorá ponúka celý rad funkcií na vytvorenie takmer akejkoľvek predstaviteľnej aplikácie. Vďaka tomu je vhodný pre podniky, ktoré prijímajú aizáciu v existujúcich a nových segmentoch, ako sú biotechnológia a stavebníctvo a mnoho ďalších. S viac ako 1 000 hardvérovými a softvérovými funkciami môžu zákazníci jednoducho navrhovať, prevádzkovať, udržiavať a optimalizovať prevádzku. Umožňujú to softvérové funkcie vrátane ABB Absolute Accuracy a PickMaster® Twin, ako aj hardvérové možnosti prepojenia s externými osami, vision systémami a prevádzkovými zbernicami systémov až po prevádzkové zbernice.

ABB OmniCore

"Výhoda OmniCore spočíva v schopnosti riadiť pohyb, senzory a aplikačné zariadenia v jednoduchom holistickom jednotnom systéme," povedal Marc Segura, prezident divízie ABB Robotics. "OmniCore otvára dvere do celého portfólia hardvéru a softvéru ABB Robotics, v akejkoľvek kombinácii pod jednou riadiacou platformou, ponúka nekonečné možnosti a viac možností pre vytváranie hodnôt. Napríklad umožňuje výrobcom automobilov zvýšiť rýchlosť výroby, ponúka obrovskú konkurenčnú výhodu a zvyšuje výrobu lisov z 12 na 15 zdvihov za minútu na výrobu 900 dielov za hodinu. Keďže oslavujeme naše 50. výročie robotiky, veríme, že OmniCore ponúka potenciál pre mnoho ďalších prelomových objavov v tejto oblasti a umožňuje našim zákazníkom vo všetkých odvetviach čeliť výzvam, ktoré sú pred nami."

OmniCore je najnovším vývojom v rámci 50 rokov inovácií ABB Robotics, počnúc prvým mikroprocesorom riadeným robotom na svete v roku 1974, uvedením softvéru RobotStudio® v roku 1998 a akvizíciou spoločnosti Sevensense v roku 2024 s cieľom priniesť do svojich mobilných robotov špičkovú navigačnú technológiu založenú na umelej inteligencii.


Omnicore nahrádza riadiacu jednotku ABB Robotics IRC5, ktorá bude postupne vyradená v júni 2026. ABB bude naďalej podporovať svojich zákazníkov používajúcich IRC5 náhradnými dielmi a službami počas zostávajúcej životnosti robota.

Pre viac informácií navštívte webovú stránku ABB alebo kliknite sem a zaregistrujte sa na virtuálnu konferenciu a spustenie novej platformy OmniCore 4. júna 2024 o 10:00 hod.