Nebojte sa automatizácie! Programovanie robotov FANUC je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým

Programovanie robotov FANUC? Je logické, že nie každý chce meniť zabehnuté postupy vo svojej firme – o to viac, pokiaľ žiadna zmena nie je na prvý pohľad potrebná. Automatizácia a robotizácia výrobných procesov sa ale postupne stáva čím ďalej dôležitejším prvkom vo väčšine priemyselných odvetví.

Roboty pomáhajú zefektívňovať množstvo činností vo firme tak, aby sa ľudia mohli sústrediť na oblasti, kde svoj potenciál využijú oveľa viac.

Robotizovať dnes zároveň môže naozaj každý – či už vďaka širokému výberu priemyselných robotov alebo jednoduchému programovaniu, čo môžeme ukázať na príklade robotov spoločnosti FANUC.

Školenie Fanuc / programovanie robotov

Na poli programovania priemyselných robotov FANUC sa pozitívne prejavili nedávne softvérové vylepšenia, ktoré uľahčili celý rad činností – z veľkej časti vďaka najnovším kolaboratívnym robotom radu CRX.

Prečo sú koboty od FANUCu čoraz populárnejšie?

Môže za to ich jednoduché použitie a intuitívne programovanie vďaka novému zariadeniu Tablet Teach Pendant (TP).

Tablet TP ponúka zákazníkom jednoduchší spôsob programovania štandardných robotických aplikácií. V súčasnosti je k dispozícii na šesťosových robotoch FANUC, v blízkej budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie. Vďaka Tablet TP je programovanie priemyselného robota FANUC rovnako jednoduché ako programovanie kolaboratívneho robota.

Vyberte si: iPendant Touch, alebo Tablet Teach Pendant?

Možno už poznáte nástroj iPendant od spoločnosti FANUC, ktorý sa v priebehu rokov vyvíjal a postupne zjednodušoval. Vďaka moderným funkciám, dotykovej obrazovke a menšiemu počtu tlačidiel sa stal medzi zákazníkmi veľmi obľúbeným. Firmy, ktoré ho využívajú, majú väčšinou jedného alebo viacerých zamestnancov, ktorí sú skúsenými programátormi robotov a dávajú prednosť práve verzii iPendant.

Programovanie robotov Fanuc /Tablet Teach Pendant

Zároveň však rastie dopyt po automatizácii aj od spoločností, ktoré sú v robotike buď nové, alebo majú problém nájsť kvalifikovaných pracovníkov na podporu svojho rastu v tejto oblasti. Pre takýchto zákazníkov je jednoduchosť jednou z hlavných priorít súvisiacich so začatím automatizácie. A možno aj preto firmy odkladajú nákup prvého robota, pretože sa obávajú, že programovanie priemyselných robotov vyžaduje príliš sofistikované zručnosti.

Ako vyzrieť na nedostatok pracovníkov

Tento mýtus vyvracia nový Tablet TP a predstavuje tak ďalší spôsob, ako FANUC pomáha firmám zaháňať obavy z automatizácie a riešiť tým narastajúce problémy s nedostatkom pracovných síl. Aj neskúsení operátori sa totiž ľahko naučia ovládanie. Firmy sa tak nemusia nutne spoliehať na jedného človeka v tíme, ktorý dokáže robota naprogramovať. Nečakané personálne výpadky tak nemusia vaše procesy nijako ohroziť.

Prečítaj si taktiež: Ako zvoliť vhodného robota a na čo si dať pozor? | FANUC

Väčšinu pracovnej sily navyše aktuálne tvoria ľudia, pre ktorých sú "chytré" telefóny a tablety denným pomocníkom a samozrejmosťou. Aj to pomáha v prípade Tabletu TP zvládať nové pracovné povinnosti, vďaka ktorým sa chod vašej firmy ešte viac zefektívni.

Bez ohľadu na odvetvie, Tablet TP je skrátka navrhnutý tak, aby pomohol každému naučiť sa programovať robota v priebehu niekoľkých minút.

Tak neváhajte a robotizujte! Kontaktujte nás a spoločne nájdeme riešenie priamo vám na mieru.

Zdroj: factoryautomation.cz

FANUC Slovakia s.r.o.

Pri Jelšine 3636/ 1, 949 01 Nitra