Napájanie prúdom pre viac noriem na celom svete | Murrelektronik

Napájanie prúdom? Riešenie okruhu riadiaceho prúdu pre používanie na celom svete

Požiadavky na konštrukciu okruhov riadiaceho prúdu sa môžu – ak sú koncipované stroje a zariadenia na prevádzku v rôznych regiónoch Zeme – výrazne odlišovať.

Napájanie prúdomPre firmy s vysokým podielom exportu na rôznych trhoch to znamená, že musia byť pripravené rôzne koncepty pre konštrukciu riešení napájania prúdom. V závislosti od cieľového trhu musia používať rôzne výrobky, realizovať rozdielne koncepty elektrického zapojenia a/alebo využívať rozličné metódy na zaistenie sieťového napätia. V neposlednom rade musia mať tiež za základ najrôznejšie normy a špecifikácie.

Využi možnosť nakúpiť v e-shope Murrelektronik

Niektoré typické príklady, ktoré sťažujú všedný deň: Na niektorých trhoch sa merajú káble podľa metrického, na iných podľa kontinentálneho systému. Niekedy sú normy IEC dôležité, na iných trhoch certifikáty UL. To všetko stojí čas a peniaze! Rôzne výrobky musia byť interne kvalifikované, vzájomne zladené, mať príslušný dizajn a byť k dispozícii v dostatočnom počte. Všetci, ktorí sa zaoberajú okruhmi riadiaceho prúdu, sa musia preto vyznať v rôznych riešeniach a rozličných normatívnych predpokladoch. A na logistiku pre celosvetovú disponibilitu náhradných dielov sa nedá z dôvodu tejto variabilnosť ani myslieť...

Riešením pre túto výzvu sú koncepty napájania prúdom pre viac noriem, ktoré sa môžu používať ako štandard vo všetkých zariadeniach a strojoch – nezávisle od ich miesta inštalácie.

Spoločnosť Murrelektronik ponúka portfólio riešení napájania prúdom pre viac noriem.

Napájanie prúdom

Pritom sa používajú jednotné a až do detailov navzájom zladené produkty, ktoré vlastnia množstvo certifikátov – tým je kompletné riešenie koncipované tak, aby zodpovedalo všetkým dôležitým normám, a aby sa dalo používať na celom svete.

Výhody konceptov napájania prúdom pre viac noriem sú celkom zrejmé. Variabilnosť používaných výrobkov sa zníži, náklady na kvalifikáciu zamestnancov klesajú a potreba času na inžinierske činnosti sa znižuje. Používaním prúdových okruhov NEC-Class-2 sa znížili okrem toho náklady na certifikáciu pre prístroje v okruhoch riadiaceho prúdu na minimum. Celkovo sa tak dajú optimalizovať vynaložené náklady a náklady na materiál

Konkrétne príklady z praxe | Napájanie prúdom

Ak si napríklad vezmeme stroj s nízkou spotrebou prúdu a kompaktnou konštrukciou, potom je Mico Pro® s už integrovanými 1-fázovými sieťovými prístrojmi vynikajúce riešenie. Mico Pro® moduly s výstupmi NEC-Class-2 zabezpečujú prúdové okruhy do max. 100 VA. V týchto prúdových okruhoch sa dajú používať tiež spotrebiče bez certifikátu UL. Znížia sa tak na minimum náklady na certifikáciu.

Pokiaľ sa hovorí o zariadeniach so zvýšenou spotrebou prúdu a vyšším objemom, potom sa javí kombinácia 3-fázového Emparro 40A s Mico Pro® ako optimálna. Moduly Mico Pro sa pritom ideálne hodia na zaistenie IO modulov s prípojkou M12-Power, ktoré sa montujú mimo skriňového rozvádzača.

Pre viac info klik na www.murrelektronik.sk  Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351