ABB predstavuje najmenší priemyselný robot s prvotriednym užitočným zaťažením a presnosťou

  • Najpresnejší robot vo svojej triede s užitočným zaťažením 1,5 kg pre najvyššiu kvalitu výroby,
  • o 50 percent vyššie užitočné zaťaženie ako porovnateľné roboty na trhu,
  • Nový IRB 1010 od ABB je navrhnutý tak, aby uspokojil rastúci dopyt spotrebiteľov "inteligentných zariadení" (wearable smart devices),
  • Spotrebuje o 20 percent menej energie za pomoci ovládača OmniCore E10, ktorý umožňuje výrobcom zlepšiť energetickú účinnosť a znížiť náklady.

Spoločnosť ABB uviedla na trh svojho najmenšieho priemyselného robota, ktorý ponúka nové možnosti rýchlejšej, flexibilnejšej a kvalitnejšej výroby inteligentných zariadení tzv. Wearable smart technology. Vďaka svojim kompaktným rozmerom, prvotriednemu užitočnému zaťaženiu a bezkonkurenčnej presnosti ponúka nový IRB 1010 výrobcom elektroniky možnosť zvýšiť svoju produkciu ...

„Trh s nositeľnými inteligentnými zariadeniami (wearables) sa rapídne zrýchľuje, pričom sa odhaduje dvojciferný rast medzi rokmi 2022 a 2028,“

...povedal Rui Liang, výkonný riaditeľ divízie elektroniky ABB Robotics. „Na uspokojenie tohto rastu požadujú spoločnosti kompaktné robotické riešenia, ktoré sú vhodné pre úzke výrobné priestory vo výrobných linkách. Náš IRB 1010 ako najpresnejší robot vo svojej triede pre užitočné zaťaženie 1,5 kg spĺňa tieto požiadavky a umožňuje spoločnostiam maximalizovať výkon a produktivitu pri zachovaní najvyššej úrovne kvality produktov.

Produktivitu ďalej zvyšuje zahrnutie šiestich brzdných systémov, ktoré umožňujú ramenu robota zostať vo svojej polohe aj pri zastavení. Elimináciou času potrebného na to, aby sa robot po zastavení alebo prestávke vrátil do svojej polohy, môže byť výroba obnovená rýchlejšie, čo umožňuje IRB 1010 urobiť viac za kratší čas ako iné roboty v tejto triede.

Kľúčom k vysokej presnosti IRB 1010 je OmniCore™ E10 od ABB

... ktorý ponúka špičkovú opakovateľnosť 0,01 mm.

Vďaka svojmu tenkému dizajnu je vhodný na montáž malých dielov v aplikáciách, kde je potrebné minimalizovať veľkosť výrobných buniek. Riadiaca jednotka ponúka flexibilitu, aby vyhovovala meniacim sa požiadavkám, a to všetko s viac ako 1000 dodatočnými funkciami umožňujúcimi jednoduchú škálovateľnosť.

OmniCore E10, ktorý spotrebuje až o 20 percent menej energie v porovnaní s predchádzajúcimi riadiacimi jendotkami ABB IRC5C, tiež umožňuje výrobcom znížiť náklady na energiu a zlepšiť energetickú účinnosť.

ABB

ABB Robot Control Mate zjednodušuje programovanie

Programovanie IRB 1010 je jednoduché za pomoci ABB Robot Control Mate. Robot Control Mate, ktorý je k dispozícii ako doplnok k programovaciemu softvéru RobotStudio® od ABB, umožňuje používateľom pohybovať, učiť a kalibrovať IRB 1010 zo svojho počítača alebo tabletu bez potreby programovania.

Toto jednoduché programovanie spolu s malými rozmermi IRB 1010 otvára aj nové možnosti pre vzdelávacie aplikácie. Kompaktný dizajn IRB 1010 je vhodný na inštaláciu na pracovné stoly v školstve. Jeho jednoduché použitie umožňuje učiteľom aj študentom rýchlo zvládnuť zručnosti potrebné na programovanie a obsluhu.

Zdroj: Press release