Kamery BASLER ace 2 X UV - urobte neviditeľné viditeľným

BASLER ace 2 X UV | Spoločnosť Basler rozširuje svoje portfólio o UV kamery citlivé aj v pásme 200 – 400 nm v štýlovom dizajne s rozmermi 29 mm x 29 mm s UV snímačom Sony IMX487 Pregius S a rozhraniami GigE, 5GigE a USB3.0. 

Na rozdiel od iných výrobcov dopĺňa kamery rovno aj UV osvetlením, objektívy a filtre.

Ultrafialové kamery vám umožnia vidieť aj to, čo je bežne skryté ľudskému oku. Využívajú sa v mnohých aplikáciách, medzi ktoré patrí napr. triedenie plastov, kontrola povrchov waferov, solárnych článkov alebo bezpečnostných prvkov.

TYPICKÉ OBLASTI POUŽITIA V UV SPEKTRA

Kamery ace 2 X UV pracujú v ultrafialovom (UV) spektrálnom rozsahu. Podobne ako v infračervenom pásme (SWIR) tu má rad materiálov iné optické vlastnosti ako vo viditeľnej oblasti. To technológiu predurčuje pre špeciálne aplikácie mimo viditeľného spektra.

1. Kontrola waferov

Efektívna kontrola materiálu waferov musí zahŕňať kontrolu povrchu výsledného rezu. Tu ponúkajú UV kamery možnosť zachytenia ešte jemnejších prvkov a štruktúr, pretože dosahujú vyššie rozlíšenie vďaka použitiu krátkej vlnovej dĺžky. Je preto možné odhaliť dokonca menšie chyby ako predtým.

2. Triedenie materiálu

Sklo a plasty, ako je PVC, PET, PMMA a PC, majú rôzne úrovne priepustnosti UV svetla. Možno ich teda rozlišovať na základe ich rôznych optických vlastností a použiť túto informáciu napríklad na triedenie či recykláciu.

3. Bezpečnostná kontrola

Pri výrobe bankoviek a osobných dokladov je možné kontrolovať bezpečnostné prvky pod povrchom, či neobsahujú chyby alebo falzifikáty. UV spektrum umožňuje aj kontrolu špeciálnych tlačových farieb.

4. Kontrola solárnych panelov

Škrabance alebo praskliny na povrchu solárnych systémov musia byť detekované na začiatku procesného reťazca. UV kamery pomáhajú aizovať výrobné procesy a kontrolu kvality na testovanie všetkého, od jednotlivých kremíkových blokov až po kompletné fotovoltaické články.

ATE System logo

Autor: ATESystem