Multifunkční majstri | „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“ od Murrelektronik

Murrelektronik rozširuje svoje IO-Linkové portfólio o zbernicové moduly IP67 „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“: Všetky bežné protokoly alebo používanie nezávislé od zbernice, výstupný prúd portu 4A, diagnostiku On Board a robustné teleso.

MVK Pro a IMPACT67

Plug and play pri inštalácii v automatizačnej technike – to je to, čo znamená IO-Link. Práve na pozadí neustále komplexnejších výrobných procesov a zariadení, pri ktorých sa zaznamenáva a zosieťuje stále viac údajov, vytvára komunikačný štandard maximálnu transparentnosť od úrovne snímačov a akčných členov až po Cloud.

Konfigurácia IMPACT67 Pro v Tia portály na konci článku

Murrelektronik rozšíril svoje IO-Linkové portfólio o zbernicové moduly IP67 „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“. Kompletné nové vývojové produkty majú osem multifunkčných master portov, vďaka L-kódovaným konektorom M12 sú schopné realizovať aj vysoké prúdy a používajú ethernetové protokoly PROFINET, EtherNet/IP a EtherCAT. Možné je dokonca aj používanie nezávislé od zbernice prostredníctvom OPC UA, MQTT, JSON REST API – vďaka už integrovanému rozhraniu Standardized Master Interface (SMI). Celkovo to redukuje náklady, zvyšuje produktivitu, poskytuje nové možnosti v oblasti servisu a údržby, minimalizuje inštalačné doby a doby potrebné na uvedenie do prevádzky a nahrádza komplikovane zapojené a priestorovo náročné spínacie skrine.

Čo je to IO-Link? Prečítaj si viac ...

Nové moduly „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“ poskytujú okrem čistých procesných údajov (dát I/O) aj dodatočné diagnostické dáta (napätie, prúdová intenzita a teplota) k príslušným portom a celému modulu. Prevádzkovatelia takto rozpoznajú anomálie a na základe analýzy údajov optimalizujú svoje procesy. Vďaka protokolom IIOT je to dokonca štandardizované a možné bez riadiaceho systému.

Skutočne univerzálnymi pomocníkmi sú porty A/B-Port: Nezávisle od toho, či ide o IO-Link, DI, DO, DIO alebo ich kombináciu – túto funkciu je možné ľubovoľne parametrizovať na každom pine. Vďaka automatickému prepínaniu napájacieho napätia je možné používať vždy správny zdroj napätia: Napájanie akčných členov pre DOs a napájanie snímačov pre DIs. Prístroje s vysokou spotrebou energie ovláda modul priamo a bez napájania zo zdroja – vďaka prídavnému až 4 A napájaniu na každom porte. Kompaktné silové napájacie káble M12 (L kódované) sú mimoriadne prúdovo zaťažiteľné (až 16 A na každý pin). Prepájanie prúdového zdroja cez viaceré moduly zjednodušuje inštaláciu a redukuje káblové trasy. Plastové alebo kovové teleso s druhom ochrany IP67 výrazne zvyšuje odolnosť master modulov.

Mám záujem o „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“ 

Zbernicové moduly „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“ dopĺňajú rozsiahle IO-Linkové portfólio spoločnosti Murrelektronik: od masterov cez rozbočovače, prevodníky a prístroje až po spojovaciu techniku. Dodávateľ systému tak ponúka všetko, čo je potrebné na zosietenie riadenia s IO-Linkom s rovinou snímačov/akčných členov – navzájom zosúladené, optimalizované na príslušný účel použitia a od jednej firmy.

Murrelektronik Slovakia s. r. o.

Mýtna 48, 81107 Bratislava, SLOVAKIA

www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351

Ako prebieha konfigurácia IO-linku IMPACT67 Pro? Pozrite si nasledujúce video: