Multifunkčné systémy s IO-Linkom

IO-Link | Murrelektronik vytvára infraštruktúru na prenos údajov

Murrelektronik zabezpečuje vývoj a výrobu decentrálnej automatizačnej techniky a s tým perfektné komunikačné rozhranie od snímačov až po cloud.

Murrelektronik IO-Link System Daily Automation

 

Prečo IO-Link?

IO-Link skracuje dobu uvedenia do prevádzky.

Konfiguračné údaje pre "moderné snímače" alebo akčné členy prichádzajú priamo z riadiacej jednotky a nemusia sa parametrizovať manuálne, čo urýchľuje nastavenie.

IO-Link okrem toho boduje jednoduchou inštaláciou. Konzekventné zásuvné spojenia a eliminácia separátneho kladenia analógových vedení umožňuje snímače a akčné členy pripájať a vymieňať univerzálne a flexibilne.

S IO-Linkom sa otvárajú všestranné možnosti diagnostiky až po snímač/akčný člen. Môžete rýchlo lokalizovať zdroje chýb alebo komponenty, ktoré je potrebné vymeniť.

Vďaka monitoringu procesných údajov umožňuje IO-Link prediktívnu údržbu (predictive maintenance). Ak je to potrebné, prístroj sa dá vymeniť bez nového parametrizovania, keďže všetky parametre sú uložené v masteri.

IO-Link vytvára štandardizované strojné koncepty a redukuje náklady. IO-Link teda znamená koniec drahých, tienených vedení a analógových signálov. IO-Link ponúka bezporuchový digitálny prenos údajov a vsádza na cenovo výhodné, netienené štandardné vedenia M8/M12.

Prečítaj si viac o IO-Link-u. 

Jeden systém na všetko

Systém IO-Link spoločnosti Murrelektronik rozpráva jazykom všetkých snímačov.

Bez ohľadu na to, či ide o signály digitálne, analógové alebo signály IO-Link – dokonale zladené komponenty ponúkajú jednoduché riešenia plug & play.

Moduly IO-Link Master

Murrelektronik rozšíril svoje IO-linkové portfólio o zbernicové moduly IP67 „MVK Pro“ a „IMPACT67 Pro“. Kompletne nové vývojové produkty majú osem multifunkčných master portov, vďaka L-kódovaným konektorom M12 sú schopné prenášať aj vysoké prúdy. Okrem PROFINET, ETHERNET/IP a ETHERCAT podporujú aj protokoly IIoT, ako aj OPC UA, JSON REST API a MQTT. Parametrové, procesné a diagnostické údaje sa tak dajú využívať nezávisle od použitého protokolu priemyselnej zbernice. Umožňujú časovo úspornú diagnostiku On Board a vďaka robustnému krytiu IP67 sa dajú montovať do priamej blízkosti snímačov/akčných členov priamo na stroji.

Praktické príslušenstvo

Inteligentné a decentrálne zosietenie riadenia s úrovňou snímačov a akčných členov zabezpečujú popri týchto mastroch rozbočovače, prevodníky a prvky IO-Link. Murrelektronik ponúka rozbočovače a prevodníky ako varianty Plug & Play s vopred nastavenými parametrami na rýchle uvedenie do prevádzky, alebo multifunkčné varianty s rozšíreným rozsahom parametrov na flexibilné použitie. Analógový prevodník IO-Link konvertuje akýkoľvek konvenčný analógový signál (prúd, napätie odpor a teplota) na IO-Link.

... aj spínacie sieťové zdroje Emparro67 určené na používanie v oblasti IP67 sa dajú ovládať cez IO-Link

Murrelektronik Slovakia s. r. o.

Mýtna 48, 81107 Bratislava, SLOVAKIA

www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 57 351 351