Specim predstavuje novú FX120

Spoločnosť Specim predstavuje svoju najnovšiu kamerovú novinku, pokročilú termálnu hyperspektrálnu kameru Specim FX120 s dlhovlnným infračerveným spektrálnym rozsahom 7,7 až 12,3 µm. Táto kamera dokáže novo definovať možnosti chemického zobrazovania v náročných prostrediach cez deň aj v noci.

Vďaka vynikajúcemu spektrálnemu a priestorovému zobrazovaciemu výkonu umožňuje kamera Specim FX120 simultánne snímanie všetkých 160 spektrálnych pásiem pri vysokej rýchlosti snímania 240 snímok za sekundu.

"Specim FX120 nadväzuje na úspech kamery Specim OWL. Jej uvedením na trh chceme našim zákazníkom poskytnúť ešte pokročilejšie riešenie, ktoré prináša vynikajúci výkon a hodnotu pre hyperspektrálne zobrazovacie aplikácie, ktoré využívajú spektrálny rozsah LWIR," hovorí Tapio Kallonen, generálny riaditeľ spoločnosti Specim.

Detailné a presné zobrazovanie v celom rozsahu LWIR

Specim FX120 pracuje v spektrálnom rozsahu LWIR v kombinácii s bezkonkurenčnou citlivosťou a otvára nové možnosti v mineralogickom výskume, analýze životného prostredia a obranných a sledovacích aplikáciách. Dokáže vykonávať presné mapovanie minerálov, detekciu nášľapných mín a munície a je citlivá na detekciu tepelných anomálií a klasifikáciu plynov. Jej kompaktná, prenosná a robustná konštrukcia umožňuje jednoduchú integráciu do existujúcich systémov, čo uľahčuje bezproblémové prijatie pre rôzne prevádzkové prostredia.

„Sme hrdí na to, že môžeme predstaviť Specim FX120, ktorá je výsledkom špičkovej technológie a dlhoročných skúseností v oblasti hyperspektrálneho zobrazovania,“ komentuje Jere Hartikainen, technický riaditeľ spoločnosti Specim. "V porovnaní so svojim predchodcom Specim OWL sa nová Specim FX120 môže pochváliť väčším priestorovým aj spektrálnym rozlíšením, vyššou rýchlosťou zobrazovania, rozhraním kompatibilným s GigE Vision a modernou technológiou detektorov. To sa premieta do lepšej rovnomernosti a väčšieho dynamického rozsahu, čo umožňuje zachytiť podrobnejšie a presnejšie informácie."

Rýchla a efektívna analýza jadrových vzoriek

Jednou z hlavných predností kamery Specim FX120 je jej schopnosť detekovať minerály, ktoré nemožno zistiť pomocou iných vlnových dĺžok. V spojení s pracovnou stanicou SisuRock prináša Specim FX120 revolúciu v skenovaní jadrových vzoriek. Jej rýchlosť a presnosť pri snímaní všetkých veľkostí jadra zvyšujú výnimočnú produktivitu a významne urýchľujú analýzu vzoriek, čo poskytuje dôležité informácie pre informované rozhodovanie.