pondelok , december 9 2019
Domov / NEWS Automatizácie / Inteligentné upínacie prostriedky a uchopovacie systémy pre trieskové obrábanie

Inteligentné upínacie prostriedky a uchopovacie systémy pre trieskové obrábanie

EMO 2019: „Inteligentné nakladanie, inteligentné obrábanie, inteligentné zosieťovanie – tieto tri kľúčové témy budú v priebehu nadchádzajúcich piatich rokov ovplyvňovať priemyselnú výrobu,“ zdôrazňuje Henrik A. Schunk s ohľadom na EMO 2019. „Ústredným cieľom je inteligentné zjednodušenie priemyselnej výroby.“ Kým doteraz boli v popredí procesná stabilita a hospodárnosť jednotlivých operácií, tak moderné aplikácie podľa odhadu expertov zo spoločnosti SCHUNK navyše umožnia flexibilizáciu procesného reťazca a poskytnú podrobné procesné dáta.

„Naše upínacie prostriedky a uchopovacie systémy budú schopné podrobne monitorovať výrobný proces v reálnom čase a autonómne vykonávať príslušné reakcie,“ tvrdí generálny riaditeľ. Najlepší príklad: Senzorický, presný upínač nástrojov iTENDO, ktorý bude od jesene k dispozícii pre pilotné aplikácie. Umožňuje kompletné sledovanie stavu a dokumentáciu procesnej stability, bezobslužné monitorovanie hraničných hodnôt, detekciu zlomenia nástroja a reguláciu počtu otáčok a posunu v reálnom čase. Ak je rez nestabilný, tak integrovaná inteligencia priamo zasiahne v reálnom čase a bez pričinenia operátora: V závislosti od situácie dôjde k zastaveniu procesu, zníženiu na vopred zadefinované základné parametre alebo k prispôsobovaniu až dovtedy, kým sa rez znovu nepresunie do stabilného rozsahu. Digitálne dvojičky konštrukčných radov upínačov nástrojov TENDO, TRIBOS a SINO na báze DIN 4000 okrem toho zaručia aj konzistentnosť dát v rámci celého procesného reťazca CAD/CAM. Tým pádom ponúkajú ideálne predpoklady pre simulácie, pozorovania kolízií a manažment výroby.

Zameranie sa na automatické nakladanie do strojov

V oblasti upínacej techniky s nulovým bodom VERO-S spoločnosť SCHUNK po prvýkrát predstaví senzorický upínací modul s nulovým bodom, ktorý umožňuje trvalé monitorovanie vťahovej sily a polohy šmýkadla, ako aj prítomnosti obrobka resp. palety. Okrem toho budú predstavené nové, špeciálne komponenty VERO-S pre letectvo, 3D tlač a priame upínanie obrobkov. Okrem týchto dôležitých noviniek prezentuje spoločnosť SCHUNK v rámci osobitného zamerania sa aj sofistikované koncepty pre automatizované nakladanie do strojov – od jednoduchých a cenovo atraktívne realizovateľných riešení štíhlej automatizácie a aplikácií s robotmi s ľahkou konštrukciou cez pohodlné paletizačné riešenia pre flexibilnú malosériovú výrobu až po ergonomické kolaboratívne riešenia s uchopovačom s veľkým zdvihom Co-act EGL-C, ktorý v rámci priamej súhry s človekom po prvýkrát umožňuje manipuláciu s obrobkami vážiacimi až 8 kg, ktorá prebieha na báze tvarového styku.

Spoločnosť SCHUNK na EMO 2019: hala 3, stánok D30

Inteligentný upínač nástrojov iTENDO od spoločnosti SCHUNK umožňuje monitorovanie a reguláciu procesu v reálnom čase priamo na nástroji. Geometrické a výkonové parametre upínačov nástrojov zostávajú aj pri použití senzorov nezmenené.  iTENDO
Špeciálne zladený modulárny systém „end-of-arm“ od spoločnosti SCHUNK pre roboty s ľahkou konštrukciou od spoločnosti Universal Robots umožňuje mimoriadne jednoduché a cenovo výhodné nakladanie do strojov.

Foto: SCHUNK

 Inteligentné upínacie prostriedky

Autor: SCHUNK

SCHUNK Intec s.r.o. 
Levická 7 
SK-949 01 Nitra

Pozri taktiež:

SCHUNK

Viac inteligencie v dizajne, uvedení do prevádzky a počas prevádzky | SCHUNK

Z pohľadu spoločnosti SCHUNK ponúka veľtrh Motek 2019 vynikajúce možnosti na to, ako praktickým spôsobom zažiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X