MVK Metall a Impact67 s výkonovou zásuvnou spojkou M12

Výkonné moduly prevádzkových zberníc MVK Metall a Impact67 od spoločnosti Murrelektronik sú teraz dostupné už aj s Power konektormi M12 (L kódované). Prináša to so sebou celý rad výhod!

Silové napájacie káble sú mimoriadne zaťažiteľné prúdom, sú schopné prenášať až 16 A prúd a umožňujú tým pripojenie veľkého počtu senzorov a akčných členov s vysokou energetickou spotrebou – bez akéhokoľvek dodatočného napájacieho zdroja. V porovnaní s riešením 7/8‘ s maximálne 9 A je to vyššia zaťažiteľnosť prúdom o 77 %. Napájanie prúdom je možné viesť aj cez viaceré moduly. Zjednodušuje sa tým inštalácia a redukujú káblové trasy.

MVK Metall a Impact67 s výkonnou zásuvnou spojkou M12

Riešenia inštalácii s novými modulmi sú vhodné pre budúcnosť: PI (PROFIBUS & PROFINET international) definovala M12 Power (L kódované) ako výkonnú spájaciu techniku budúcnosti.

Zásuvné spoje M12 sú menšie a kompaktnejšie ako doteraz používané zásuvné spoje 7/8". Šetrí to miesto pri inštaláciách. Uzemnenie funkcií nie je spojené slučkami cez viac modulov. Miesto toho sa odvádzajú poruchy EMK „priamo na mieste“ - pomocou praktických uzemňovacích pásov od firmy Murrelektronik. Poruchy sa tak nemôžu znásobiť.

Využívanie zásuvných miest, maximálny výkon

Zásuvné miesta hlavných modulov IO-Link sú dimenzované ako multifunkčné. Pre IO-Link môžete používať senzory a ovládače tiež ako klasické vstupy a výstupy. Modul zbiera signály rôzneho druhu. Pri každom porte IO-Link je k dispozícii dodatočné napájanie s hodnotou 1A. Prístroje IO-Link s vysokou spotrebou energie sa dajú napájať priamo z modulu a bez napájania zo zdroja.

Riešenia inštalácii s novými modulmi sú vhodné pre budúcnosť: PI (PROFIBUS & PROFINET international) definovala M12 Power (L kódované) ako výkonnú spájaciu techniku budúcnosti.

Vysoký výkon

Moduly sú vhodné na používanie s Fast StartUp (500 ms), Conformance Class C (IRT), Shared Device a Netload Class III. Tak nestojí používaniu aplikácií, v ktorých sa vyžaduje maximálny výkon a absolútna spoľahlivosť, nič v ceste.

Jednoduché nastavenie parametrov

S IODD on Board sa dostanete priamou cestou do cieľa. Táto funkcia je perfektne vhodná, aby sa integrovali prístroje IO-Link do inštalačných systémov. Výhoda: Rýchla integrácia, krátke doby spúšťania do prevádzky a maximálna flexibilita.

Znížené inštalačné výkony

„Pomocou našich nových zbernicových modulov prinášame prostredníctvom výkonnej spájacej techniky M12 s kódovaním L mimoriadne veľa energie do inštalácie strojov a zariadení. Dá sa tak napájať prúdom viac senzorov a ovládačov iba cez jeden rozvod, a to aj vtedy, keď majú vysokú spotrebu energie. Na mnohých miestach sa tak dá zabudnúť na napájací zdroj a znížia sa tak výdavky a náklady na inštaláciu." Michael Greiner, Senior Product Manager Fieldbus Compact

Jednoduchá diagnostika bez nákladov na programovanie

MVK Metall a Impact67 sú v perfektnom súlade s rozbočovačmi IO-Link firmy Murrelektronik. Nezvyšujú iba množstvo vstupov a výstupov, ale maximálne zjednodušujú tiež diagnostiku. Dodávajú jednoznačné informácie úplne bez nákladov na programovanie, pri kovových rozbočovačoch dokonca pre každý samostatný kanál.

Takto jednoducho to funguje: Všetky diagnostické informácie (napr. skrat) sú kódované prostredníctvom súboru GSML v diagnózach s textom bez kódovania. Pokiaľ vznikne chyba, potom sa udalosti IO-Link, ktoré dodáva rozbočovač, zmenia prostredníctvom hlavných modulov na príslušné diagnózy PROFINET. Tieto diagnózy môžu byť vydávané a zobrazované prostredníctvom informácií GSMDL ako textových informácií bez kódovania bez toho, aby sa to muselo naprogramovať s vynaložením značného úsilia. Šetrí to čas a vylučuje riziko chybného programovania.

Už ste vedeli...

že sú moduly prevádzkovej zbernice MVK Metall a Impact67 s výkonnou zásuvnou spojkou M12 perfektne zladené s inteligentným kontrolným systémom prúdu Mico Pro? Vysoký prúd, ktorý sa realizuje prostredníctvom silových napájacích káblov M12, je zabezpečený pomocou fixne nastavenej verzie 16 A alebo variabilne nastaviteľnej alternatívy (11 až 20 flexibilná) od Mico Pro grundsolide. Kto využíva súčinnosť oboch komponentov, môže si byť teda istý: Dôveruje riešeniu prepracovanému až do detailov.

Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 3211 1127

Impact67 a PLC Siemens S7-1500