Hyundai kupuje spoločnosť Boston Dynamics za takmer 1 miliardu dolárov

Spoločnosť Boston Dynamics uvažuje o svojej budúcnosti nakoľko ju "opäť" pohltí obrovská korporácia ...

Spoločnosť Boston Dynamics, ktorú kedysi vlastnila materská spoločnosť Google, Alphabet, a potom japonský konglomerát SoftBank, dnes patrí juhokórejskej automobilke Hyundai.

Podľa tejto dohody bude spoločnosť Hyundai MoHyundai kupuje spoločnosť Boston Dynamics za takmer 1 miliardu dolárovtor Group vlastniť približne 80-percentný podiel v spoločnosti Boston Dynamics a SoftBank si prostredníctvom jednej z jej pobočiek ponechá približne 20-percentný podiel.

Prvá vec, ktorú je potrebné objasniť, je, že akvizícia je rozdelená medzi pridružené spoločnosti spoločnosti Hyundai Motor Group, vrátane spoločností Hyundai Motor, Hyundai Mobis a Hyundai Glovis. Hyundai Motor vyrába automobily, Hyundai Mobis vyrába automobilové súčiastky a zdá sa, že tiež robí nejaké autonómne záležitosti, a Hyundai Glovis robí logistiku. Existuje mnoho ďalších skupín, ktoré zdieľajú názov Hyundai, ale sú to minimálne v papierovej podobe samostatné entity. Napríklad existuje Hyundai Robotics, ale je to súčasť spoločnosti Hyundai Heavy Industries, inej spoločnosti ako Hyundai Motor Group. Ale pre tento článok, keď hovoríme „Hyundai“, hovoríme o Hyundai Motor Group.

Získaním vedúceho postavenia v oblasti robotiky bude akvizícia znamenať pre spoločnosť Hyundai Motor Group ďalší významný krok smerom k jej strategickej transformácii ako poskytovateľa riešení inteligentnej mobility. Na podporu tejto transformácie spoločnosť Hyundai Motor Group významne investovala do vývoja budúcich technológií vrátane oblastí ako je technológia autonómneho riadenia, konektivita, ekologické vozidlá, inteligentné továrne, pokročilé materiály, umelá inteligencia (AI) a roboty.

Pomôžu Hyundai Motor Group znalosti od Bostonu Dnymics vyvinúť technológiu autonómneho riadenia?

To, čo má pre spoločnosť Hyundai pravdepodobne veľkú hodnotu, je získanie Spot, Pick a možno aj Handle. Ide o zaujímavé roboty vhodné i do priemyselného prostredia.

Boston dynamics Hyudai Robot
Prečítaj si tiež článok: BUDÚCNOSŤ Priemyslu? Dokonalá súhra Boston Dynamics & OTTO

Spoločnosť Boston Dynamics vyrába mobilné roboty s pokročilou "inteligenciou", ktoré umožňujú aizáciu aj v náročných prostrediach. Spoločnosť zahájila predaj svojho prvého komerčného robota Spot v júni 2020 a odvtedy predala stovky robotov v rôznych priemyselných odvetviach, ako sú energetické spoločnosti, stavebníctvo, výroba, ropa a plyn a ťažba. Spoločnosť tiež plánuje začiatkom budúceho roka rozšíriť produktovú radu Spot o podnikovú verziu robota s vyššou úrovňou autonómie a schopnosťami diaľkovej kontroly a uvoľnením robotického ramena, čo bude prielomom v oblasti mobilnej manipulácie.

Spoločnosť Boston Dynamics tiež vstupuje na trh aizácie logistiky, riešením depaletizácie na základe počítačového videnia, a v roku 2021 predstaví mobilného robota pre sklady.

Spoločnosť Boston Dynamics uvažuje o svojej budúcnosti

Bude Hyundai naďalej poskytovať podporu a slobodu, ktorú potrebujú, aby mohli naďalej robiť veci, vďaka ktorým sú legendárne?

My, Daily Automation veríme, že áno a tešíme sa na nové roboty z dielne Hyundai.

Zdroj:

Autor: Redakcia Daily Automation