Prvý hotel na svete, v ktorom Vás plne obsluhujú roboty!

Japonci boli vždy v popredí pri nasadzovaní robotov na výkon práce, ktoré tradične robia ľudia. V priebehu posledného roka sme mali možnosť počuť o mnohých absurdných úkolov pre robotov. Preto nie je prekvapujúce, že humanoidné roboty sa postupne pretlačili do pozície hotelierov.

Ide o hotel Henn-na, ktorý otvoril svoje dvere 17. júla. Nachádza sa v zábavnom parku Huis Ten Bosch v meste Nagasaki. Tvorcom myšlienky je Hidea Sawady, japonský podnikateľ, ktorý je zaujatý možnosťou nahradenia človeka robotmi. Jeho cieľom je, aby pri tomto futuristickom ubytovaní zákazníci prichádzali do styku výlučne s "inteligentnými" robotmi, ktoré sú schopné plniť akékoľvek požiadavky zákazníka. Pri vstupe do hotela Vás privíta rodina anglicky hovoriacich robotov, pričom jeden z nich je hovoriaci dinosaurus s motýlikom a zvončekom. Ubytovanie je, samozrejme, možné aj prostredníctvom KIOSK zariadenia.

Po úspešnom ubytovaní si môžu zákazníci požiadať robotov o odnesenie ich batožiny priamo do svojej izby. Súčasťou hotela je možnosť odložiť si svoje cennosti do trezora. Ako inak, obsluhuje opäť robot. Odomykanie izby? Zabudnite na kľúče! V hoteli Henn si vystačíte za-pózovaním pred robotickým systémom, ktorý vyhodnotí či máte povolený prístup do izby. O to, kto sa Vám postará o pohodlie vo Vašej izbe sa pokúste uhádnuť samy... :)

Tak koľko stojí noc v tomto bláznivom hoteli? Závisí od toho, kedy sa do hotela Henn rozhodnete ísť. Mimo sezóny môžu hostia odísť s platením približne 60 USD za noc v základnej izbe. Počas hlavnej sezóny, kedy sa sadzby určujú online aukciou, môže cena dosiahnuť až 153 USD.

Zdroj: