Výrobca Apple plánuje 100% automatizáciu! Milión ľudí bez práce!

Taiwanská spoločnosť Foxconn, ktorá vyrába telefóny iPhone od Apple oznámila svoje šokujúce plány, a to plne (100% ) automatizovať výrobu!

Generálny riaditeľ Dai Jia-peng pre rozvoj automatizačnej techniky Foxconnu vysvetľuje, že tento proces sa bude vyvíjať v troch fázach.

V prvej fáze si Foxconn kladie za cieľ automatizovať pracovné úkony, ktoré zamestnanci nie sú ochotný vykonávať alebo sú pre zamestnancov nebezpečné. Na prvú fázu nadväzuje zefektívnenie výroby a ladenie výrobných procesov vrátane logistiky a podobne. V poslednej tretej fáze sa plánuje plná automatizácia, pričom počet zamestnancov bude minimálny. Pracovné pozície budú zastávať predovšetkým v oddelení logistiky, údržby, testovania a podobne.

Dai hovorí: „ Závody v Chengdu, Shenzhen a Zhengzhou sa aktuálne nachádzajú v druhej alebo dokonca už v tretej fáze z ich dlhodobých cieľov.  Svedčí o tom aj fakt, že 10 z našich výrobných liniek prešlo kompletnou modernizáciou, a teda sú plne automatizované!“

Pre spoločnosť Foxconn bude investícia pravdepodobne výhodná. V konečnom dôsledku však táto transformácia bude viesť k strate pracovných miest pre mnohých zamestnancov. V minulom roku zamestnávala spoločnosť okolo 1,2 milióna ľudí. Úsmev na tvári sa preto podľa odhadov vytratí približne 1 miliónu ľudí!

apple produkcia

Zdroj: futurism.com

obrázok: youtube.com