SuperSiláci v automobilke FORD vďaka EXOSKELETON-om

Možno ste už videli rôzne sci-fi filmy so silnými a vytrvalými hrdinami, ktorí mali na sebe niečo, čo Vám prišlo skutočne ako hudba budúcnosti- Exoskeleton. Dnes ho nosia zamestnanci vo Forde!
Zdroj: http://sushibomb.net
  • Pracovníci z montážnej linky Ford testujú novú exoskeletálnu technológiu hornej časti tela - EksoVest -, ktorá pomáha znižovať únavu alebo zranenia pri vykonávaní záťažových úloh
  • EksoVest je najnovším príkladom modernej technológie, ktorú Ford používa na zníženie fyzickej únavy zamestnancov počas procesu montáže vozidla
  • Odbremenenie personálu pri zdvihu ponad úroveň hrudníka až do 6,8 kg

Ukladanie práve umytého riadu na vysokú poličku alebo výmenu žiarovky nie je ťažké, ale viete si predstaviť, že budete vykonávať niektorú z týchto úloh 4 600 krát denne? A čo tak 1 milión krát za rok? To je približný počet, kedy niektorí pracovníci montážnej linky Ford dvíhajú svoje ruky počas pracovných úloh nad hlavou. Pri takejto frekvenci dvíhania sa výrazne zvyšuje možnosť únavy alebo poranenia na tele. Práve nový exoskeleton, výsledok spolupráce medzi spoločnosťou Ekso Bionics a Fordom v Kalifornii - pomáha zmierniť riziko zranenia.

"Mojou úlohou je pracovať s rukami v úrovni nad hlavou, takže keď sa vrátim domov, chrbát a krk  ma zvyčajne bolia," povedal Paul Collins, pracovník montážnej linky v závode Ford v Michigane. "Odkedy som začal používať exoskeleton, nepociťujem take bolesti a po návrate domov mám dostatok energie venovať sa vnúčatám."

"Zdravie a bezpečnosť našich zamestnancov boli vždy našou najvyššou prioritou," povedal viceprezident UAW-Ford Jimmy Settles. "S preukázaným úspechom na pilotných miestach sa tešíme na rozšírenie tejto technológie na naše ďalšie výrobné zariadenia UAW-Ford." zdroj:

Autor: Peter Marčan