Fetch Robotics prináša na trh nové AGV

V súčasnosti zaznamenávajú AGV (Automated guided vehicle ) výrazný vzostup, pretože uľahčujú manipuláciu s materiálom a svojou nezávislosťou zvyšujú efektivitu a znižujú náklady na ľudskú obsluhu v logistike. V súčasnosti prichádza na trh s novými AGV spoločnosť Fetch Robotics. Dostali názov "Freight Robots", pričom ich delenie je predovšetkým na základe užitočného zaťaženia, a to konkrétne Freight 500 a Freight 1500. Pri manipulácii s bremenom o hmotnosti 1500kg dokáže Freight robot obslúžiť skutočne veľké množstvo potrebných úloh, a teda je vhodným kandidátom do rôznych priemyselných odvetví.

Ako hovorí CEO spoločnosti Fetch - Melonee Wise:

Najkomplikovanejšia časť na robotoch je softvér a nie hardvér!

V mnohých prípadoch od rôznych výrobcov AGV je hardvér celkom podobný. Najpodstatnejšie rozdieli prichádzajú až v samotnej inteligencií robota. Tu zohráva veľkú časť práve softvér v kombinácii s "inteligentnými" snímačmi.

Fetch Robotics

Hmotnosť "Freight 1500" je 470kg, ale je vysoký len 35,5 centimetrov (14 palcov), čo je rovnaká výška ako výška jeho menšieho súrodenca. S výhľadom do budúcnosti a vzhľadom ku aktuálne prebiehajúcemu vývoju má namontovanú kameru RGBD (Ide špecifický typ zariadení na snímanie hĺbky, ktoré pracujú v spojení s kamerou RGB a ktoré sú schopné rozšíriť konvenčný obraz s informáciami o hĺbke). Na jedno nabitie dokáže manipulovať s bremenom až 9 hodín, pričom sa dobíja na 90 percent za hodinu.

Pre viac  informácii navštívte stránku: http://fetchrobotics.com

Autor: fetchrobotics.com 

Zdroj:

  • fetchrobotics.com
  • wikipedia.sk