FANUC rozširuje rad kolaboratívnych robotov CRX

FANUC CRX | Svetový líder v oblasti automatizácie rozširuje svoje portfólio. V ponuke už 11 variácií cobotov!

Spoločnosť FANUC, popredný svetový dodávateľ CNC zariadení, robotiky a priemyselnej automatizácie, predstavila nové kolaboratívne roboty CRX-5iA, CRX-20iA/L a CRX-25iA. Ide o najnovšie prírastky do svojej populárnej série CRX, ktorá v súčasnosti zahŕňa CRX-10iA a kolaboratívne roboty CRX-10iA/L. FANUC predstaví všetkých päť modelov CRX na IREX (International Robot Exhibition), 9. – 12. marca 2022 na Tokyo Big Sight v stánku E4-04 a na IREX Virtual, 1. – 18. marca 2022.

Máš záujem automatizovať? Napiš nám na adresu info.sk@fanuc.eu a dohodnite si s nami stretnutie!

Na európskom trhu vidíme veľký dopyt po kolaboratívnych robotoch. FANUC chce ponúkať vhodné riešenia pre široké spektrum aplikácií. Naše coboty sú navrhnuté tak, aby boli dostupné pre malé a tiež veľké výrobné spoločnosti s ohľadom na čo najvyššiu spoľahlivosť,“ povedal Shinichi Tanzawa, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti FANUC Europe Corporation.

Najnovšie coboty CRX dopĺňajú existujúci rad kobotov CR a CRX od spoločnosti FANUC, ktorá tak disponuje už 11-timi modelmi cobotov s nosnosťou od 4 do 35 kg. 

Uvedenie nových cobotov CRX-5iA, CRX-20iA/L a CRX-25iA, ktoré poskytujú užitočné zaťaženie 5 kg, 20 kg a 25 kg, ako aj maximálny dosah 994 mm, 1418 mm a 1889 mm, v tomto poradí, nadväzujú na modely cobotov CRX-10iA a CRX-10iA/L. Tie majú užitočné zaťaženie 10 kg a dosah 1249 mm a 1418 mm.

fanuc crx 03_2022
https://www.therobotreport.com/

Kolaboratívne roboty FANUC CRX: Bezpečné, ľahko použiteľné, spoľahlivé a všestranné!

Rad cobotov FANUC CRX je bezpečný, ľahko použiteľný, spoľahlivý! Ide o všestranné riešenie pre širokú škálu aplikácií vrátane kontroly, nakladania/vykladania stroja, balenia, paletizácie, brúsenia, zvárania a ďalších. Stupeň ochrany IP67 proti prachu a vode je štandardom pre všetkých päť modelov CRX, takže ich zákazníci môžu používať aj v náročných prostrediach. Coboty CRX dokážu detekovať  "prekážky" vo svojom pracovnom priestore a bezpečne sa zastaviť pri kontakte s osobou alebo predmetom. Táto technológia umožňuje CRX pracovať bezpečne vedľa ľudí bez potreby doplnkových bezpečnostných systémov.

Prečítaj si taktiež: Ideálny partner vo výrobe | Nový Fanuc CRX

Fanuc CRX

Väčšina cobotov má ľahký a kompaktný dizajn – ale coboty FANUC CRX ponúkajú oveľa viac: Bez údržby po dobu až ôsmich rokov! Okrem toho interaktívne programovanie umožňuje používateľom učiť body pomocou ručného navádzania alebo rozhrania tabletu s ikonami drag and drop. CRX je možné používať so štandardným napájaním 100V/240V a obsahuje aj energeticky úsporné zariadenia so spotrebou energie cca 400W (model s užitočným zaťažením 25 kg). Séria podporuje niekoľko pokročilých funkcií FANUC vrátane iRVision a dokonale sa hodí pre každú spoločnosť, ktorá chce dosiahnuť vyššiu efektivitu výroby – dokonca aj pre tie, ktoré ešte doteraz nepoužili svoj prvý robot.

Rodina CRX od spoločnosti FANUC ponúka rovnako inteligentné funkcie a spoľahlivosť, na aké sú naši zákazníci zvyknutí,“ povedal Ralf Völlinger, viceprezident a generálny riaditeľ divízie robotov FANUC Europe. „Navyše, ich nízka hmotnosť, jednoduché nastavenie a intuitívne ovládanie z neho robia skvelú voľbu najmä pre začínajúcich používateľov robotov.“

FANUC začne dodávať výrobné jednotky nového CRX-20iA/L v apríli 2022. CRX-25iA a CRX-5iA budú dostupné v júni 2022.

Autor: FANUC Slovakia s.r.o.

Pri Jelšine 3636/ 1, 949 01 Nitra

Zdroj: