Nový rad Ex solenoidových bezpečnostných spínačov Ex STM 515

Odolné, kompaktné, Ex-kompatibilné a s mnohými voliteľnými funkciami: nový rad Ex solenoidových bezpečnostných spínačov

Na veľtrhu POWTECH 2023 obchodná jednotka steute "Controltec" predstavila nový prírastok zo svojho sortimentu: rad Ex STM 515 solenoidových bezpečnostných spínačov EX so ATEX a IECEx certifikáciou.

Ich účelom je udržať ochranné dvierka a údržbové klapky zamknuté, kým sa nebezpečné pohyby vo vnútry strojov a zariadení úplne nezastavia. Sú tiež schopné vykonávať túto prácu - a to je typické pre rozvádzače steute "Extreme" - v nepriaznivých podmienkach a Ex zónach. 

Tieto nové Ex solenoidové bezpečnostné spínače majú odolný kryt z tlakovo liatehé hliníka, ktorý zaisťuje odlnosť aj pri extrémnom opotrebovaní. Viacnásobné nátery (pasivácia, základný náter, práškové lakovanie) zaručujú vysoký stupeň ochrany proti korózií triedy IP66/7. Elektrické pripojenia sú dobre chránené vo vnútri svorkovnice.

Medzi ďalšie praktické funkcie série Ex STM 515 patrí hlava aktuátora, ktorú je možno polohovať v 4x90° inkrementoch. Montáž bezpečnostného spínača je takto flexibilná, čo spolu s kompaktným dizajnom robí inštaláciu veľmi všestrannou.

Rovnako typické pre rozvádzače steute je modulárny dizajn s radom doplnkových funkcií. Používatelia si môžu vybrať napríklad medzi princípom uzavretého alebo otvoreného okruhu a voliteľne si môžu vybrať aj manuálne blokovanie (z prístupovej strany) a únikové odblokovanie (zo strany nebezpečenstva).

Nové solenoidové bezpečnostné spínače radu Ex STM 515 možno použiť v súlase s ich ratifikáciu v ATEX/IECEx v zónach Ex 1 a 2 (plyn Ex), ako aj 21 a 22 (prach Ex). Typické oblasti použitia, na ktoré steute myslelo vo fáze vývoja, zahŕňajú ochranné dvierka a údržbové klapky na miešačkách a preosievacích strojoch, ako aj baliarne práškového cukru alebo prašných produktov. Vďaka tomu je Powtech 2023 ideálnym miestom na uvedenie týchto nových Ex bezpečnostných spínacích zariadení.

https://www.steute-controltec.com/

REM-Technik s.r.o.
Kliny 35
615 00 Brno
Martina Vymětalová
Telefon: +420 548 140000