EPLAN eView Free: Lepší prehľad pri servise a údržbe + VIDEO

Používajú vaši servisní technici na zapojenie rozvádzača aplikáciu EPLAN eVIEW Free? Aplikácia vizualizuje 3D model digitálneho dvojčaťa, a tým je pre servisných technikov v priebehu údržby oveľa jednoduchšie sa zorientovať vo vnútornom zapojení rozvádzača. Okrem toho aplikácia obsahuje funkciu, ktorá umožňuje posielať pripomienky vývojovému tímu a vďaka tomu je dokumentácia vždy aktuálna. Všetko sa pokúsime vysvetliť v tomto článku.

Zjednodušené aplikácie na prezeranie projektovej dokumentácie nie sú ničím novým. Pokiaľ ale do prehliadača integrujeme technológiu rozšírenej reality, ktorá nám umožní virtuálne umiestniť ovládaciu skriňu do reálneho sveta, získame mimoriadny nástroj. Funkcia AR je priamo prístupná cez EPLAN eView Free. Vylepšený 3D engine umožňuje individuálne skrývať a zobrazovať jednotlivé časti rozvádzača pre väčší komfort pri servise a údržbe. Skriňu je možné navyše voľne otáčať v priestore. Ďalšou výhodou novej verzie aplikácie je jednoduchšie navádzanie v projekte, a to vďaka vylepšenej 3D grafike.

„S novým 3D grafickým enginom v EPLAN eView Free môžete teraz zobrazovať a skrývať celé časti ovládacej skrine, a môžete dokonca zvýrazňovať aj jednotlivé komponenty.“ Tobias Kratz, produktový manažér Rapid Design, EPLAN

Tobias Kratz vysvetľuje, ako najmä servisní technici získavajú vďaka aktualizovanému riešeniu oveľa väčšiu flexibilitu: Počas údržby pomáha EPLAN eView Free servisnému tímu vizualizáciou podrobného 3D digitálneho dvojčaťa. „Vďaka novému 3D grafickému jadru je možné teraz zobrazovať alebo skrývať celé časti ovládacích skríň, a dokonca je možné zvýrazňovať aj jednotlivé komponenty.“ Akú výhodu to prináša? Ak skryje servisný technik napr. bočné steny či dvere, je možné kedykoľvek všetky komponenty bez ohľadu na umiestnenie ľahko prezerať v internetovom prehliadači.

EPLAN eView free
EPLAN eView Free bol predstavený na SPS v Norimbergu. Medzi významné inovácie patrí 3D engine, s ktorého pomocou je možné projekty lepšie vizualizovať.

Chcete vizualizovať ovládaciu skriňu? Jednoducho sa prihláste, zaregistrujte a začnite!

Užívatelia si môžu zaregistrovať bezplatný účet v EPLAN Cloud, a potom môžu nahrať svoje aktuálne projekty do EPLAN eView Free. Projektová dokumentácia je potom k dispozícii v 2D ako schéma zapojenia aj v 3D ako virtuálny model ovládacej skrine. Novo integrovaná technológia rozdelenej obrazovky ponúka mimoriadnu voľnosť, pretože schému zapojenia a AR model je možné teraz zobraziť vedľa seba. Vďaka tomu môžeme v situácii, keď je zariadenie mimo prevádzky, rýchlo identifikovať chybu a zvýrazniť chybné komponenty ovládacej skrine. Ak servisný technik potrebuje viac informácií, môže v aplikácii EPLAN eView Free otvoriť 3D model komponentu priamo zo schémy zapojenia. Okrem toho je možné cez krížové odkazy získať prístup k zoznamom artiklov, zoznamom komponentov, prehľadom káblov a ďalším údajom, ako sú napr. topológia.

EPLAN eView Free
Vďaka delenej obrazovke je možné vedľa seba zobraziť schému zapojenia a AR model ovládacej skrine. Ak je zariadenie mimo prevádzky, je možné rýchlo identifikovať chybu a požadované komponenty ovládacej skrine je možné zvýrazniť.

Jednoduchšia spolupráca s EPLAN eView Free

Servisný technik môže pomocou funkcie redlinening zaznamenať zmeny v schéme zapojenia. Zmeny sú následne odovzdané vývojovému tímu. Vďaka tomu je dokumentácia stále aktuálna, čo uľahčuje ďalšiu údržbu a servis. Okrem toho je možné pomocou funkcie greenlining zaznamenať nastavené hodnoty priamo do schémy zapojenia. Ak je dokumentácia uložená v cloude EPLAN, je možné ju zobraziť kedykoľvek a kdekoľvek. To uľahčuje spoluprácu medzi jednotlivými oddeleniami.

Prečítaj si taktiež: http://EPLAN Smart Mounting: Komplexné riešenie pre výrobu rozvádzačov

3D ovládacie skrine umiestnené voľne v priestore? AR to umožňuje!

EPLAN eView Free
Virtuálna ovládacia skriňa je prostredníctvom AR premietnutá do skutočného, reálneho sveta.

Vylepšená verzia EPLAN eView Free zjednodušuje umiestnenie ovládacích skríň do virtuálneho priestoru. Ovládaciu skriňu je možné umiestniť kamkoľvek do miestnosti pomocou fotoaparátu v tablete alebo smartfóne. Pomocou AR technológie je možné ovládaciu skriňu premietnuť do ľubovoľného virtuálneho priestoru formou prekrytia reálneho sveta. Prístup k AR funkciám cez aplikáciu PTC Vuforia bol tiež zjednodušený. Užívatelia bezplatnej aplikácie môžu jednoduchým kliknutím vyvolať AR funkciu priamo v prehliadači. Softvér potom vygeneruje QR kód alebo odkaz, ktorý je možné zdieľať s ostatnými účastníkmi projektu. Ak aplikácia Vuforia nie je na používateľskom zariadení nainštalovaná, EPLAN eView Free navrhne proces inštalácie.

Autor: EPLAN