Prvotriedne riešenie pre napájanie strojov | Emparro Premium Power

Emparro Premium Power: Perfektne vzájomne zladený systém napájania prúdom od spoločnosti Murrelektronik

S komponentmi radu Emparro ponúka spoločnosť Murrelektronik prvotriedne riešenie pre napájanie strojov a zariadení energiou hospodárne a spoľahlivo. Komplexný systém napájania elektrickou energiou pozostávajúci z výkonných spínacích sieťových zdrojov, spoľahlivých záložných modulov a účinných filtrov je navzájom perfektne zladený. Členovia rodiny Emparro dokonale spolupracujú nielen v skriňovom rozvádzači, ale aj v priemyselnom poli: Spínacie napájacie diely so stupňom krytia IP67 umožňujú presunutie napájania priamo ku spotrebičom.

Filter pre maximálnu odolnosť proti poruchám

Filter s jedným stupňom Emparro MEF chráni systémy napájania prúdom pred elektromagnetickými účinkami a optimalizuje elektromagnetickú kompatibilitu elektrických súčiastok v strojoch a zariadeniach.

Filter Emparro MEF pôsobí bidirekcionálne: z externej siete do systému napájania prúdom a tiež v protiľahlom smere.

Pulzný snímač pre stroje a zariadenia

Spínacie sieťové prístroje Emparro pre jedno- a trojfázové siete sú pozoruhodne spoľahlivé. Vďaka širokému portfóliu s rôznymi intenzitami výkonu ponúka spoločnosť Murrelektronik riešenia pre takmer všetky oblasti používania

Pri výrobe Emparro boli bez výnimky použité najkvalitnejšie súčiastky. Tak je hodnota MTBF v časovom rozsahu až do 1 000 000 hodín. Spínací sieťový adaptér mení efektívne energiu a vykazuje vysoký stupeň účinnosti až do 95 percent. Je zaručená dlhodobá životnosť.

Integrovaná výkonová rezerva: Pre bezproblémové spínanie veľkých bremien disponuje Emparro funkciami Boost. Funkcia Power Boost zabezpečuje až na päť sekúnd 150 percentný výkon, Hyper Boost sa stará počas časového intervalu 20 ms dokonca až o 400 percentný výkon.

Nízka potreba miesta: Vďaka svojmu konštrukčnému tvaru potrebujú spínacie sieťové diely menej miesta v rozvodnej skrini. Integrované poistky prístroja neprispievajú iba k ďalšej úspore miesta, ale znižujú tiež náklady na projekciu a inštaláciu.

Spínacie sieťové prístroje pre AS-Interface

Integrované oddeľovanie

Emparro variant pre aplikácie AS-Interface obsluhuje klasické prevádzkové napätie 30,5 V. Kto používa tento prístroj, nepotrebuje separátny oddeľovací modul, pretože prístroj automaticky odpojí dátové a energetické prúdy od seba.

40-A-variant Emparro 3~

Prediktívna údržba

Sieťový prístroj disponuje diagnostickou funkciou pre preventívnu údržbu. Informuje, ak sa dosiahne optimálny moment pre výmenu. Tak sa dosahuje dlhodobá životnosť bez toho, aby vznikli veľmi nákladné výpadky.

 

Udržiavať stroje pri živote

USV modul Emparro ACCUcontrol premostí výpadky prúdu. Výpadkom a prestojom vo výrobe sa dá zabrániť, pretože modul so svojimi externe pripojenými olovenými akumulátormi umožňuje doby premostenia až v hodinových rozsahoch.

Pre štruktúrované spúšťanie strojov a riadení je vhodný zapuzdrený modul Emparro Cap, ktorý pracuje na báze ultra kondenzátorov.

 

Perfektné pre náročné okolité podmienky

Emparro HD je koncipovaný na používanie, pri ktorom sa montuje spínací sieťový prístroj do rozvodnej skrine, pričom môže byť vystavený rôznym vonkajším vplyvom; napríklad na pohyblivých dieloch na posýpačoch, stavebných žeriavoch alebo zariadeniach prevádzkovej prepravnej techniky.

  • vysoká odolnosť proti vibráciám a šoku
  • maximálna odolnosť proti nadmernému napätiu ako účinná ochrana pred napäťovými špičkami alebo údermi bleskov v blízkosti
  • vysoký stupeň účinnosti pri extrémnych teplotách od -40 do +80 °C

Napájanie priamo na spotrebiči

Emparro67 sa používa v priemyselnej oblasti. Robustné spínacie sieťové prístroje z jedného odliatku s triedou ochrany IP67 sú odolné proti extrémnym okolitým podmienkam. Zmena napätia z 230 VAC na 24 VDC sa vykonáva priamo na spotrebiči. Tým sa redukujú straty vo vedeniach na minimum a náklady na energiu klesajú. Pretože sa takmer žiadna energia nemení na teplo, dajú sa chytať prístroje tiež pri plnom výkone. Pracujú absolútne spoľahlivo až do okolitej teploty 85 °C. Premiestnenie napájania prúdom do poľa vytvára miesto v rozvodnej skrini. Tiež nečistota a vlhkosť nedokážu poškodiť Emparro67.

 

Emparro67 Hybrid

Napájanie v poli, zaistenie a komunikácia!

Dva integrované kanály na kontrolu záťažového okruhu 24-VDC sa starajú o vysokú prevádzkovú bezpečnosť. Rozhranie IO-Link umožňuje transparentnú komunikáciu; napríklad k zmenám nastavení parametrov prístroja alebo načítaniu diagnostických údajov pre preventívnu údržbu.

 

Prečo kladie spoločnosť Murrelektronik veľkú hodnotu na riešenia pre priemyselné odvetvia...

Nasledujeme myšlienky Zero Cabinet a prekladáme funkcie z rozvodnej skrine do poľa. Naši zákazníci môžu používať rozvodné skrine s menšími rozmermi a v niektorých oblastiach na ne úplne zabudnúť. Spínacie sieťové prístroje majú výhodu, ak nie sú namontované v rozvodnej skrini: Zdroj tepla odpadá a chladenie sa dá nižšie nastaviť. Okrem toho znižuje náklady na elektrické zapojenie. Zmena napätia sa realizuje priam na mieste spotreby, má to pozitívny vplyv na energetickú bilanciu. Nápad, ponúkať pre pole spínacie sieťové prístroje, je perspektívny, ale aj logický, lebo ideme cestou decentralizácie všetkého. Máme kompletné portfólio súčiastok, od úrovne senzory-ovládače až po úroveň riadenia. Kompetencie, ako sa vyrába produkt na používanie v drsnom priemyselnom prostredí, sa zabehli pri vývoji spínacích sieťových prístrojov.

Dennis Braun a Florian Holzmann

Experti na napájanie prúdom u spoločnosti Murrelektronik

 

Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 3211 1127