Udržiavanie strojov pri živote | Emparro ACCUcontrol | MURRELEKTRONIK

Neprerušené napájanie prúdom v prípade chyby s UPS modulom Emparro ACCUcontrol

Len máločo na zariadeniach a strojoch nahnevá (a siahne do peňaženky) tak, ako neplánovaná odstávka. UPS modul Emparro ACCUcontrol od Murrelektronik, ktorý dopĺňa výkonový napájací systém Emparro, udrží stroje pri živote tým spôsobom, že v prípade výpadku siete sa bez prerušenia prepne na batériovú prevádzku. Investícia do UPS systému sa často amortizuje už pri prvom zabránení odstávky.

K UPS modulu sú pripojené externé olovené akumulátory s kapacitou do 40 Ah, ktoré umožňujú dlhé doby premostenia. Podľa potreby sa dá použiť variant s 20 A alebo 40 A. Montáž sa vykonáva bez potreby náradia. 20 A variant si vyžaduje len to, aby bola v skriňovom rozvádzači navyše voľná stavebná šírka iba 65 milimetrov.

Predictive Maintenance – informovanie pred výpadkom

Emparro ACCUcontrol nepretržite monitoruje vnútorný odpor pripojených batérií. V prípade prekročenia hraničnej hodnoty vyšle prístroj varovný signál cez hlásiaci kontakt. Na základe toho si môžete naplánovať výmenu batérie pri ďalšom servisnom intervale. Táto prediktívna informácia zabraňuje neplánovaným výpadkom a predchádza potrebe náhle volať servisných technikov.

Čím chladnejšie, tým lepšie

Akumulátory majú rady nízke teploty. Dodávajú vyšší výkon a dlhšie vydržia. Preto sa dá nabíjanie akumulátorov s Emparro ACCUcontrol vykonávať s riadením na základe teploty. Koncové nabíjacie napätie sa upraví podľa teploty okolia. Aj pri vysokých teplotách okolia tak dosiahnete maximálnu životnosť svojho akumulátora.

Jednoduché pripojenie k IPC

Emparro ACCUcontrol sa dá pripojiť k priemyselnému PC jednoducho cez mini USB. Znamená to nasledovné:

  •  V prípade výpadku siete sa priemyselný PC kontrolovane vypne
  •  Možnosť živého monitorovania sieťového napätia a stavu nabitia akumulátora
  •  Prevádzkové stavy sa dajú zadokumentovať do protokolu
  •  Jednoduché a bezproblémové nastavenie prevádzkových parametrov

UPS modul alebo vyrovnávací modul na báze kondenzátora?

„UPS modul Emparro ACCUcontrol je tým správnym riešením, ak potrebujete premostiť dlhšie výpadky prúdu bez toho, aby malo dôjsť k výpadkom alebo prestojom vo výrobe. Pri externe pripojených olovených akumulátoroch sa doby premostenia rátajú v hodinách. Emparro Cap funguje na základe ultra kondenzátorov, počas celej životnosti si nevyžaduje žiadnu údržbu a je správnym riešením pre prípady, keď potrebujete mať dostatok energie na štruktúrované vypnutie strojov a riadení.“

Navštív našu stránku Murrelektronik a dozveď sa viac o produkte

Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava - mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk+421 2 3211 1127

Manuel Senk

Business Development Manager