Robotická reštaurácia CYBERDOG | Praha | Pivečko ti doručí až na stôl

U metra Nové Butovice vyrástla nová robotická reštaurácia Cyberdog podľa návrhu sochára Davida Černého.  Má podobu sediaceho psa a vznikalo približne rok. Pri jeho stavbe boli použité nové technológie a materiály. Náklady na vznik centra boli cez dvadsať miliónov CZ korún. Uvádza to na svojom webe spoločnosť Trigema, ktorá je investorom centra.

Cyberdog je priestor delený na časť s robotickým pracoviskom, prepravnú časť/ dráhu umiestnenú nad miestami pre návštevníkov a priestor s projekciou, kde sa premietajú ukážky zo sveta technológií. Vďaka špeciálnej úprave skla pre projekciu budú mať okoloidúci možnosť vidieť projekciu aj z pešej zóny pred objektom, uvádza sa na internetových stránkach projektu.

Ako Cyberdog funguje?

Cyberdog je podľa autorov prvé miesto v Európe, kde robot pripravuje nápoje - nejde však len o ich nalievanie, ale celý systém od objednávky až po platbu. Zákazník si objedná cez mobilnú aplikáciu, nápoj naleje robot a objednávku doručí špeciálny robotický distribučný systém. Už dnes si na stránke www.cyber-dog.cz možno vyberať z menu. Počíta sa aj s prenájmom na firemné akcie či narodeninové oslavy.  Kapacita priestoru je 41 osôb na sedenie. Ako prebiehala stavba CYBERDOG-u? 

Zdroj:

https://www.cyber-dog.cz

https://www.tyden.cz/

https://city-dog.cz/post/cyberdog-roboticka-vinarna/