8 Fascinujúcich videí CNC obrábania. Neváhajte pozrieť!

Ako vyzerá obrábanie na CNC strojoch? CNC obrábacie stroje sú schopné spracovávať železo v najvyššej kvalite a s dokonalou presnosťou. Máme pre vás 8 fascinujúcich videí z modernej výroby, ktoré vás zaručene dostanú!

1. Vykladanie a nakladanie CNC strojov za pár sekúnd Model Gantry Toploader Robot Machine predstavuje robota FANUC M-20iA / 20MT v spolupráci s CNC strojmi, ktoré zaisťujú vysoko produktívne obrábanie. Systém bol v tomto prevedení predstavený na IMTS  v Chicagu. Obsluhoval tri vedľa seba stojace obrábacie stroje, pričom dokázal vďaka svojmu unikátnemu štýlu naložiť a vyložiť obrábaný diel za 40 sekúnd. Pozrite sa, aký to bol fofr!

2. Robodrill spolupracuje s robotmi FANUC CNC zariadenie Robodrill vrátane jeho integrácie s robotmi FANUC. Práve spolupráca CNC strojov s robotmi je pri automatizácii výroby zásadná a zabezpečuje najvyššiu efektivitu procesu. Na videu môžete sledovať, ako roboty FANUC spolupracujú s CNC strojmi.

 

3. Automatizácia obrábania? Súhra robota s CNC strojmi Na ďalšom fascinujúcom videu z automatizácie obrábania môžete vidieť dokonalú spoluprácu jedného robota s CNC strojmi. FANUC robot M-20iA obsluhuje dva sústruhy. Obrábanie, frézovanie i následné čistenie. Všetko je v ramene jedného robota, ktorý nakladá a vykladá obrobky zo sústruhu alebo akéhokoľvek iného obrábacieho stroja. Unikátny zásuvkový systém umožňuje skladovanie obrobkov v zásuvkách, ktoré sú ľahko prístupné pre človeka i robota.

4. Robot LR Mate 200iD má kvalitné senzory

Pozrite sa na robota LR Mate 200iD, namontovaného medzi dvoma "mašinami" Robodrill ešte raz. Teraz sa zameriame na jeho senzory. Robot má 3D videokameru, ktorá kontroluje jeho pohyb a je teda očami robota. Zároveň môže pomocnú osou sledovať servo dvere dvoch Robodrillu, vďaka čomu dokáže predvídať ich otváranie a zatváranie.

5. CNC sústružnícke centrum FANUC

Na poslednom Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne bolo predstavené robotizované pracovisko dvoch riadených sústruhov SP 280 SY a robota FANUC. Práve uvedená spoločnosť využíva často experimentálne metódy v obrábaní. CNC sústružnícke centrum skvele doplnilo hlavnú tému expozície, ktorým bola priemyselná automatizácia.

6. Najrýchlejšie CNC obrábanie? Stroj nastavíte za 15 minút

CNC obrábací stroj od FANUC, nazývaný International Tool Machine, ponúka progresívne metódy v obrábaní. Obrábacie zariadenie sa skladá z piatich brúsnych staníc pre najpresnejšie brúsenie. Obrábanie rotačných plôch zaisťuje možnosť brúsiť najrôznejšie tvary i povrchy. Nastavenie stroja je veľmi jednoduché a vyžaduje menej než 15 minút. Je preto ekonomický pre veľké i malé série.

7. FANUC Robodrill obrába v rýchlosti 24 tisíc otáčok za minútu

FANUC Robodrill je efektívny a spoľahlivý obrábací stroj, ktorý existuje v troch prevedeniach od najmenšieho po najväčšie. Zaisťuje vysoko kvalitné obrábanie za skvelú cenu. Na nasledujúcom videu vidíte najmenší typ CNC stroja, ktorý obrába obežné koleso motora z hliníkovej zliatiny. FANUC využíva súbežné obrábanie 4. a 5. osi v rýchlosti 24 tisíc otáčok za minútu. To zaisťuje skutočne jemné kontúrovanie.

8. CNC stroj umožňuje sledovať vŕtanie aj montáž zblízka

Na videu môžete vidieť pokročilé technológie využívané pri vŕtaní. CNC stroj umožňuje obrábanie dier, ktoré je vďaka kontrole osí a upínania veľmi presné. Obrazovka je prispôsobená čo najjednoduchšiemu užívateľskému použitiu. Vľavo dole môžu používatelia zblízka sledovať obrábanie, vrátane vŕtania i montáže.

CNC programator foto