EPLAN vstupuje do technologického partnerství s firmou Dassault Systèmes

EPLAN a Dassault Systèmes | Digitálna transformácia sa môže stať realitou iba s prepojenými systémami, zdieľaním dát a úzkou spoluprácou medzi výrobcami. Preto spoločnosť EPLAN založila koncom roka 2020 partnerský program EPLAN Partner Network, ktorého členmi je v súčasnej dobe 65 výrobných firiem. Jedným z novších členov je medzinárodná spoločnosť Dassault Systèmes, ktorá sa do partnerského programu pripojila v apríli tohto roku. Rozhrania medzi platformou EPLAN a platformou 3DEXPERIENCE spoločnosti Dassault Systèmes tak budú systematicky rozširované oboma spolupracujúcimi stranami.

Prvý deň veľtrhu Hannover Messe bolo oficiálne uvedené: spoločnosti EPLAN a Dassaults Systèmes uzavreli technologické partnerstvo v rámci partnerskej siete EPLAN a budú spolupracovať na rozšírení rozhrania medzi platformami EPLAN a 3DEXPERIENCIE od firmy Dassault Systèmes. 

Cieľom je bezproblémová integrácia návrhu elektrotechniky a fluidných systémov v kontexte vývoja komplexných produktov. Výkonný riaditeľ spoločnosti Dassault Systèmes Eurocentral Dominic Kurtaz a generálny riaditeľ spoločnosti EPLAN & Cideon Sebastian Seitz podpísali dohodu priamo na veľtrhu v Hannoveri. Partneri budú prispievať svojimi odbornými znalosťami k prospechu svojich spoločných zákazníkov, a tak spoločnostiam umožnia nastaviť kompletné procesy digitálneho vývoja.

Snaha o vyššiu efektivitu procesov

Sebastian Seitz vysvetľuje: „Vďaka obojsmernému rozhraniu medzi platformami EPLAN a 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes zvyšujeme efektivitu práce našich spoločných zákazníkov. Keď sú všetky systémy obojsmerne prepojené – napríklad ECAD, ERP a PDM – používatelia pracujú skutočne medziodborovým spôsobom, a preto oveľa efektívnejšie.“

„Týmto partnerstvom podporujeme našich spoločných zákazníkov v dosahovaní nových dimenzií efektivity a produktivity, pokiaľ ide o holistický vývoj produktov založený na vytváraní a kapitalizácii digitálnych dvojčiat,“ dodáva Dominic Kurtaz, výkonný riaditeľ regiónu Eurocentral spoločnosti Dassault Systèmes. „Obojsmerné rozhranie zjednodušuje mnoho procesov a vytvára nové možnosti spolupráce pre našich zákazníkov. Sme preto potešení, že sme spoločne s firmou EPLAN podnikli tento priekopnícky krok.“

Partnerstvo bude v nasledujúcich mesiacoch rozšírené. Obe spoločnosti spolupracujú na ďalšej optimalizácii rozhrania PLM 3DEXPERIENCE Connector a hľadajú nové riešenia pre vývoj digitálnych produktov v cloudovom prostredí. Plánuje sa tiež spoločné demonštračné prostredie v rámci siete Engineering Collaboration Network (www.ecn-online.com) s videami a ukážkovými dátami v cloudovom prostredí PLM a tiež spoločná interakcia na zákazníckych projektoch.

Obojsmerné prepojenie návrhových systémov a PLM

Interakcia platforiem EPLAN a 3DEXPERIENCE umožňuje automatické riadenie procesov správy dát pre elektrotechniku, hydrauliku a pneumatiku. Dôležité na tom je, že prístup ku cloudovej platforme Dassault Systèmes je k dispozícii priamo v EPLAN Electric P8 a EPLAN Fluid. Napríklad zoznamy súčastí a kusovníky možno synchronizovať jednoduchým jedným kliknutím. Užívateľom oboch platforiem uľahčuje automatizácia rutinných inžinierskych procesov ich každodennú prácu – bežné operácie, ako sú vyhľadávanie informácií, hľadanie a vytváranie projektov, prihlásenie a odhlásenie alebo export stránok projektu EPLAN do neutrálnych formátov, sú s rozhraním vykonávané oveľa efektívnejšie. Najmä rýchle a jednoduché generovanie dokumentácie ušetrí používateľom čas aj námahu, pretože všetko, čo je potrebné na výstup v neutrálnych formátoch, je zaškrtať správne voľby v rozhraní tvorby dokumentácie. Neutrálne formáty sú potom automaticky prepojené s pridruženým projektom EPLAN.

Platformy EPLAN a 3DEXPERIENCE majú obojsmernú komunikáciu. Prihlasovanie projektov EPLAN na platforme 3DEXPERIENCE je automatizované, rovnako ako otváranie projektov zo systému PLM v platforme EPLAN. Dôležité popisné atribúty PDM, vrátane informácií pre hlavičku výkresu (ako príklad), môžu byť pridané v rámci celej spoločnosti na platforme 3DEXPERIENCE a sú automaticky k dispozícii pri ďalšom prihlásení do projektu EPLAN. Okrem toho softvér podporuje tradičné funkcie PDM, ako je schválenie alebo prenos dokumentácie do výroby.

Obrázok: Generálny riaditeľ EPLAN & Cideon Sebastian Seitz (vľavo) a výkonný riaditeľ spoločnosti Dassault Systèmes Eurocentral Dominic Kurtaz si sú istí, že hlboká integrácia oboch platforiem, EPLAN Platforma a 3DEXPERIENCE, bežným.

Tel: +421 347 741 324 

 obchodné oddelenie Tel: 0800 888 605

technická podpora e-mail: info@eplan-sk.sk

 www.eplan-sk.sk

Mohlo by Vás zaujímať:

  1. EPLAN Smart Mounting: Komplexné riešenie pre výrobu rozvádzačov
  2. Ako generovať a umiestňovať QR kódy na stránky projektu EPLAN + video
  3. Statické, dynamické a podmienené formuláre – viete, aký je medzi nimi rozdiel? EPLAN