FANUC a Volvo Cars podpísali globálnu zmluvu

FANUC a VOLVO | Najväčší svetový výrobca priemyselných robotov bude zásobovať výrobné závody Volvo po celom svete

FANUC a Volvo Cars podpísali zmluvu, ktorá hovorí o dodávkach robotov do závodov automobilového výrobcu na celom svete. Podľa zmluvy FANUC poskytne priemyselné roboty pre všetky výrobné závody, vrátane tých nových na výrobu batérií v Európe, Ázii a Amerike.

V prvej fáze spoločnosť FANUC dodá viac ako 700 robotov do nového výrobného závodu v Košiciach na Slovensku, kde spoločnosť Volvo Cars očakáva, že prvé vozidlá zídu z výrobnej linky v roku 2026. Práve tento závod spoločnosti Volvo Cars bude prvým závodom, ktorý bude vyrábať výhradne elektrické vozidlá. Počas rovnakej fázy bude FANUC zásobovať aj lokality v Gente v Belgicku a Daqing v Číne.

„Spoločnosť Volvo Cars hľadala dlhodobého partnera v oblasti aizácie a sme hrdí, že teraz budeme spoločne formovať budúcnosť automobilového priemyslu,“ hovorí Marco Ghirardello, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti FANUC Europe.

Aby sa zabezpečila optimálna integrácia robotov do výrobných liniek, tím odborných inžinierov FANUC bol zaneprázdnený vývojom špecifických hardvérových a softvérových riešení pre širokú škálu aplikácií, ktoré pokrývajú celý výrobný reťazec.

Spoločnosť Volvo Cars plánuje od roku 2030 vyrábať iba elektrické vozidlá a do roku 2040 dosiahnuť CO2 neutralitu. Nová továreň na Slovensku bude uhlíkovo neutrálny výrobný závod, pričom spoločnosť FANUC prispeje k udržateľnosti závodu.

„Skutočnosť, že naše roboty spotrebúvajú málo energie, sú mimoriadne odolné, pričom môžete počítať s údržbou od spoločnosti FANUC po neobmedzenú dobu, z nás robí atraktívneho partnera pre spoločnosti, ktoré chcú fungovať udržateľne,“ hovorí Ralf Völlinger, generálny riaditeľ Robot Business Division spoločnosti FANUC. Európe.

 

FANUC nájdete rovnako v AUDI:

Autor: FANUC Slovakia s.r.o.

Pri Jelšine 3636/ 1, 949 01 Nitra