Mnohostranne použiteľné bezpečnostné relé Miro Safe+| Murrelektronik

Bezpečnostné relé MIRO SAFE+ Optimálna ochrana pre človeka a stroj je dôležitá. Bezpečnostná technika je preto v oblasti priemyselnej automatizácie a strojných zariadení vysoko v kurze. Bezpečnostné relé MIRO SAFE+ od spoločnosti Murrelektronik sú správnym riešením pre dosiahnutie vysokých bezpečnostno-technických štandardov až do výkonu na úrovni e (PLe) podľa EN 13849-1.

Bezpečnostné relé MIRO SAFE+ sú obzvlášť výkonné. MIRO SAFE+ Switch H L 24 nadchne napríklad svojou všestrannou kvalitou: Tento modul je vhodný na aplikácie núdzového vypínania, ochranných dverí a svetelných mriežok a magnetických spínačov a má tri zatváracie kontakty a jeden otvárací kontakt. Použiť sa môže s monitorovaním štartovacieho tlačidla alebo bez neho.

MIRO SAFE+ Switch H 48-230 je všestranným pomocníkom so vstupom s veľkým rozpätím. Toto bezpečnostné relé pre použitia s 48…230 V AC, napríklad aj pre americký trh, je vhodný pre núdzové vypnutia a monitorovanie ochranných dverí s monitorovaním alebo bez monitorovania štartovacieho tlačidla.

Úlohy časového manažmentu preberá MIRO SAFE+ T 1 24. Tento modul je optimálne vhodný pre prípady, keď sú v jednej aplikácii potrebný jeden kontakt bez oneskorenia aj jeden oneskorený kontakt. Oneskorenia do 30 sekúnd sa dajú nastaviť individuálne. Okrem toho je toto relé so šírkou len 22,5 milimetrov obzvlášť kompaktné. MIRO SAFE+ T 2 24 má dva kontakty s časovým oneskorením a konštrukčnú šírku 45 milimetrov.

MIRO SAFE+ Switch ECOA 24 je dimenzovaný minimalisticky. Vhodný je na použitie v aplikáciách ochranných dverí, núdzových vypnutí a svetelných mriežok a je opatrený skrutkovými svorkami. Tento modul je dobrou alternatívou pre aplikácie, v ktorých sa nevyžaduje monitorované štartovacie tlačidlo.

Významnými výhodami bezpečnostných relé z radu MIRO SAFE+ sú: Jednoznačné priradenie identifikačnými štítkami, LED indikátory stavu na prednej strane relé, flexibilné možnosti použitia vďaka vypnutiu pri zistení priečneho skratu, šikovné pripojenie so zásuvnými pružinovými svorkami v technológii rýchleho pripájania a kódovacie prvky, ktoré zaručujú nezameniteľnosť svoriek.

Murrelektronik Slovakia s.r.o Prievozská 4/B, 821 09 Bratislava – mestská časť Ružinov www.murrelektronik.sk  /  info@murrelektronik.sk +421 2 3211 1127